Saun vannituppa! Kuidas valida saunakabiini?

Teija Aaltonen
Saunakabiin on nagu mitmekesisemate võimalustega dušikabiin, millele on vajalikud vee- ja elektriühendused tehtud. | Tootja

Sauna suurus ei ole oluline, kui inimene tahab saunelda. Pesuruumi paigaldatav saunakabiin on justkui mööbel, mille paigaldamiseks ehitusluba vaja ei lähe. Saunelda saab nii auru- kui infrapunasaunas või ka õigel kombel leili võttes.

Kui üks pere juba enne maja ehitamist arutles, millised mugavused nende uues kodus võiksid olla, leiti, et vaja on lõõgastusruumi, kus oleks tavasauna kõrval ka infrapuna-aurusaun. Lõplik lahendus oli selline, et infrapuna-aurusaun paigutati esimesel korrusel paiknevast tavasaunast hoopis eraldi ülakorruse vannituppa.
Saunavalikut internetiteabepõhjal tehes otsustati kõik-ühes-sauna kasuks: samas kabiinis on nii infrapuna- kui aurusaun ja ka dušš. Seegi oli tähtis, et ruum ei oleks liiga kitsas, kuna kogemused 80 x 80 cm dušikabinidega olid sellised, et neis ei mahu pesema, ilma et küünarnukkidega vastu sisepindu ei koksaks.
Ka igasugused muud lisaomadused, nagu raadio- ja muusikakuulamise võimalus pluss toote hea disain olid moodsa saunakabiini hankimisel arvesse võetud. Infrapunasaunas on võimalik ka näiteks lehte lugeda.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid