Puhas Eesti mesi – väetoit Sinu köögikapis

Sisuturundus
Mett on tervise tugevdamiseks kasutatud üle 2000 aasta. | Tootja

Loodus tegutseb inimesega imelises kooskõlas – kui me seda ainult tahame ning oskame märgata. Suviti töötavad meie tervise heaks miljonid mesilased, kes koguvad õietolmu, et usinad mesinikud saaksid sellest omakorda valmistada mett, seda elujõu, tugeva tervise ning ilu nektarit. 

On teada, et üks tilk mett on ühe mesilase elutöö – ja 1 kilo mee tegemiseks peavad mesilased korjama õietolmu ligi 4 miljonilt lilleõielt.

Mett on tervise tugevdamiseks kasutatud üle 2000 aasta. Mee täpset retsepti ei saa keegi kirja panna, kuna see varieerub olenevalt sellest, kus piirkonnas mesilased parasjagu toimetavad ning millistelt taimedelt toorainet koguvad. Eesti mesi on suures osas segamesi, kuna Eesti taimestik on niivõrd liigirikas. Siinsed mesilased koguvad palju ka metsaõite nektarit, mis on olemuselt iseäranis puhas ning looduslikult mahe tooraine.
 

Mesi toetab organismi seest- ja väljastpoolt
 

Mesilased võtavad oma tööd äärmise pühendumusega ja just tänu sellele on ka valmiv väetoit ehk mesi pungil kasulikest toimeainetest. Olgu siinkohal ära toodud vaid mõned mee kasulikud omadused:

* toimib antibakteriaalselt ehk põletikuvastaselt,

* tugevdab immuunsüsteemi ehk ennetab haigusi,

* on pre- ja probiootiliste omadustega ehk tugevdab meie soolestiku mikrofloorat (ja seeläbi kogu organismi),

* reguleerib veresuhkru taset,

* tõstab nn hea kolesterooli taset,

* mõjub nahka niisutavalt ja pehmendavalt.

Kuna mesi võib sisaldada ka imepisikesi õietolmuterakesi, tasub mee tarbimisel oma organismi reaktsioonide suhtes olla tähelepanelik aga neil, kes on õietolmu vastu allergilised.
 

Kuidas olla kindel, et tarbid kodumaist mett?
 

Vaatamata päris eheda mee unikaalsusele proovitakse seda eliksiiri järjepidevalt kunstlikult järele teha ehk mett võltsida – ning paraku üsna edukalt. Osalt on see tingitud asjaolust, et päris ja võltsitud mett on raske palja silmaga eristada. Lisaks ei pea suured kaubanduskeskused – kust oleme harjunud kõik oma ostud sooritama – kontrollima sisseostetava mee kvaliteeti. Nõudluse tingib paratamatult ka võltsmee märgatavalt soodsam hind.
Nagu paljudesse Euroopa riikidesse, on ka Eesti turule imbunud Hiina võltsmesi, mis on kokku segatud keemialaboris ning mil pole mesilastega mitte mingit seost. Kui odava suhkrusiirupi sisse segatakse tahtlikult ka pisut õietolmu, on mee päris koostist raske eristada isegi mikroskoobiga vaadates.

Ent kuidas ikkagi olla kindel, et ostad päris ehedat, kodumaistelt õitelt korjatud mett? Kõige lihtsam viis on soetada oma mesi ja meetooted otse (oma kodulähedaselt) mesinikult. Mee müük liigub õnneks üha enam ka online-keskkonda – mesinikud teevad end veebis nähtavamaks, et tarbijad nad kiiresti ja vähese vaevaga üles leiaks. Kindlasti tasub silma peal hoida sotsiaalmeedia toiduturu gruppidel ning ka kohaliku OTTi (otse tootjalt tarbijale võrgustiku) tegemistel.

Lisaks sellele on spetsiaalselt mee ja meetoodetega kauplemiseks loodud uus portaal Meeott, mis viib kokku tootja ehk mesiniku ning tarbija. Meeoti platvorm pakub kõikidele mesinikele võimaluse müüa oma meetooteid Internetis turvaliselt. Tagasiside abil toimiv kvaliteedikontroll annab aga ostjatele kindlustunde, et tegu on eheda ja puhta kaubaga. 

Kodumaine ning puhas Eesti mesi ootab Sind Meeotis!

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid