Poole kilo keharasva kaotamiseks on tarvis hoida oma organism nädalas just nii suures energia defitsiidis

kodus.ee
Tervislikult toitudes läheb toidus süsivesikute ja soola osakaal mõistlikuks. | Shutterstock

Kas on võimalik kiiresti ja vaeva nägemata oma kehakaalu langetada?  Toitumisnõustaja Erik Orgu  vastus on alati sama, ei. Järgnevalt seletab ta, miks see nii on.

Ebatervislikku toitu süües söövad inimesed enamasti liiga palju süsivesikuid ja soola. Mõlemad aga on põhjuseks, mis sinu keha hakkab vett kehas kinni hoidma. Seetõttu tunned end raskena ja halvasti. Tervislikult toitudes läheb toidus süsivesikute ja soola osakaal mõistlikuks. Just, mõistlikuks! Selle tulemusena hakkab keha vett väljutama.


Keharasva vähendamine
 

Kui liigne vesi on kehast väljutatud, siis on kehakaalu vähendamiseks tarvis hakata keharasva kaotama. Poole kilo keharasva kaotamiseks on tarvis hoida oma organism nädalas 3500 kcal defitsiidis.
Seega, kui soovid kaotada ühes nädalas 0.5 kg, siis on tarvis hoida oma keha kaloridefitsiidis. Seda saab teha kombineerides toitumist ja treeningut. Paljud inimesed muutuvad minu toitumiskava kasutades murelikuks kui peale vee väljutamist kehakaal enam nii kiiresti ei lange, aga see on igati normaalne, sest keharasva kaotamine on aeglasem ja aeganõudvam protsess, kui vee väljutamine kehast. Seega ära anna alla, vaid kiida ennast selle eest, et oled esimese etapi edukalt seljatanud.

Allikas: erikorgu.ee

Sarnased artiklid