Põhjus, miks peale masinpesu on riietes pisikesed augud

kodus.ee
T-särkidesse võib pesuga tekkida pisikesi auke. | Shutterstock

Pärast pesu tekivad riietesse pisikesed augud. Mis võiks olla selle põhjuseks?

Miks rõivastesse pisikesed augud tekivad, sel võib olla mitmeid põhjusi. Üks põhjus võib olla liiga suure kloorisisaldusega pesuvalgendaja, mis kangast kahjustab - mõned T-särgid näiteks ongi tehtud väga õhukesest kangast. Kindlasti ei tohiks ka erinevat pesu koos pesta - näiteks õrna pesu lukuga teksade, jopede jms. seltsis, kus metallpandlad või lukud muud pesu kahjustada võivad. Pisikesi auke võib tekitada ka rõivaste hõõrdumine nt püksirihma vms. vastu.

Ent põhjus võib olla ka pesu valel kiirusel tsentrifuugimine: puuvillaseid rõivaid ei soovitata tsentrifuugida kiiremini kui 600 pööret minutis (puuvillasel voodipesul 1400 pööret). Teksade tsentrifuugimise kiirus ei tohiks olla rohkem kui 900 pööret minutis ja õrnpesu kõigest 400 pööret minutis. Vastavad numbrid peaks kirjas olema pesumasina manuaalis.

Kuid kindlasti peaks ka riidekappi tuulutama: rõivaste vahel peaks olema piisavalt õhku ja vaba ruumi ja kappi tuleb korrapäraselt tolmust puhastada, et koid ja muud tüütud putukad rõivaste kallale ei pääseks. Koide vastu aitab muide hästi ka meeldivalt lõhnav lavendel.

Sarnased artiklid