Kagu-Euroopa riikides on Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütiku Risto Vähi sõnul tõepoolest Euroopa kõige odavam kinnisvara. "Ka Kreekas võib leida küll soodsaid pakkumisi, aga need on olnud mõnedel saartel, kus käib ikka ehtne maaelu ning kõik teenused pole väga hästi kättesaadavad," räägib ta. Eestlaste hinnatud väljarändamise sihtriigiks on aga tema sõnul pigem Hispaania, sest seal palju eestlasi ees ja koht seetõttu nagu tuttav. Ka sakslased armastavad vanemas eas Hispaaniasse kolida: ligi 20 000 pensionäri elab just seal.
Siiski ei usu Vähi, et Eesti pensinärid eriti palju välismaale kolimist kaaluks. "Meie vanemaealised ehk praegune pensionäride põlvkond ei ole harjunud veel välismaal asju ajama ja teiseks muidugi tuleb mängu raha - me pole veel nii jõukad," leiab ta. "Kui mõni pensionär siis läheb soojale maale, siis ikkagi laste toel, kel on selleks võimalused."
Kes aga siiski meeldivat ja jõukohast eluõhtut veeta soovib, sel tasuks Vähi hinnangul pigem kaaluda mõnd väljaarendatud taristuga ja teenustega Eesti väikelinna või tegusat küla keskuse lähedal. "Vanem inimene soovib teenuseid ja esmaste võimaluste lähedust, seega peab see koht olema nn pensionärisõbralik ja seal võiksid ikka elementaarsed asjad olema olla. Eks see sõltub eelistustest ja huvialadest ka ja sellest, palju on soovi sptsialiseeruda," arvab ta. Kes aga siiski mõnda teise riiki ümber asuda ja seal kinnisvara osta soovib, peab arvestama kohalike seadustega. "Inimene peab ümberasumiseks valmis olema. Lihtsam on neil, kel on välismaakogemus olemas, mida veel paljudel praegustel pensionäridel ei pruugigi olla. Loomulikult ka sissetulek, mis võimaldab elamist mujal, vajadusel terviseteenuste eest maksmist jne," leiab analüütik.