Millega arvestada uue murutrimmeri ostmisel?

Sisuturundus
Moodsad akuga trimmerid on tugevad, tähelepanuväärselt vaiksed ja peaaegu vibratsioonivabad. | Husqvarna

Kas soovid trimmida oma aia muruplatsi servi? Siin on mõned soovitused, mida tasub enne uue seadme ostmist meeles pidada. Trimmereid on kaht põhitüüpi, kõvera ja sirge varrega, ning mitmesuguse erineva lisavarustusega, mille abil saab muuta trimmeri mitmekülgseks ja kasulikuks aiatööriistaks.

Kas kõvera või sirge võlliga masin?
 

Trimmeriga pügatakse muru servi kohtades, kuhu niiduk ei ulatu. Kõvera varrega trimmereid kasutatakse sageli muru ja lillepeenarde ümbruse hõlpsaks pügamiseks. Sirge varre ja koonusülekandega masinad on mõeldud keerukamateks töödeks ja need lihtsustavad pügamist hekkide ja põõsaste all jm kohtades.


Hangi õige lisavarustus

 

Sirge varrega trimmeritele saab paigaldada lisavarustusse kuuluva J-käepideme, mis takistab kasutajal lõikeosadele liiga lähedale sattumist. Rohutera kasutamisel peaks J-käepide olema alati paigaldatud. Kui soovid, et trimmerit saaks kasutada veelgi rohkemate aiatööde jaoks, võid valida poolitatava võlliga trimmeri.
Lisaks hoiustamismugavusele on need tõeliselt mitmeotstarbelised masinad, millele saab paigaldada erinevaid lisatarvikuid, nagu hekilõikur, puhur, äärelõikur, oksasaag ja pühkija.


Akuga trimmerid
 

Moodsad akuga trimmerid on tugevad, tähelepanuväärselt vaiksed ja peaaegu vibratsioonivabad. Kõik Husqvarna tooted kasutavad üht tüüpi laadijat ja 4,2 Ah aku laadimiseks kulub 30–50 minutit. Paari lisaaku või seljaskantava aku soetamine võimaldab töötada katkestusteta terve päeva vältel. Akuga tooted sobivad ideaalselt töötamiseks siseruumides või avalikus ruumis või müratundlikes piirkondades, näiteks haiglate, kaupluste, hooldekodude või koolide läheduses või linnaparkides.


Millega arvestada uue trimmeri ostmisel?
 

Veendu, et trimmer on suure võimsuse ja kiirendusega, mis tagab maksimaalse tõhususe. Vähese võimsusega trimmer takerdub sagedamini ja selle jõhv murdub kergemini.
Väga olulised on mugavad käepidemed, sest need muudavad aiatööd meeldivamaks ning ennetavad vigastusi ja ülepingutust. Mootori käivitamine ja seiskamine peaks olema lihtne.
Selja kaitsmiseks ja aiatööde hõlbustamiseks peaks trimmer olema ülesande jaoks võimalikult kerge.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid