Vitamiinid on mikrotoitained, mis täidavad kehas mitmeid erinevaid rolle.Vitamiine on vaja igapäevaselt pea kõigi füsioloogiliste protsesside toimimiseks.
D-vitamiinil palju teisigi tervisemõjusid kui ainult luumurdude ennetamine. D-vitamiin osaleb aktiivselt immuunsüsteemi töös. Aga kui palju siis peaks seda vitamiini võtma ja mis juhtub, kui on D-vitamiini puudus?
1.
B-vitamiinide rühma kuulub üheksa vesilahustuvat vitamiini, mis etendavad tähtsat osa eelkõige rakkude ainevahetuses.
Pigem nappus kui liig
Mitmekesiselt süües peaksime saama kõik üheksa kätte.
Kui sul sõrmeotsad lõhenevad, siis peaksid võtma just neid vitamiine.
A-vitamiini leidub vaid loomsetes toiduainetes, kuid tema eelvormi – beetakaroteeni – värvilistes puu- ja köögiviljades. Vajadusel toodab organism sellest A-vitamiini.
Vitamiinide ja mineraalainete tarvitamise ning imendumise kohta liigub palju müüte. Kas ja millal neid peaks võtma ja kuidas need üldse mõjuvad? Milliseid vigu peaksid vältima?
1. Vedelal kujul tarvitatud vitamiinid imenduvad kõige paremini
Nii ja naa.
See, milline on just sobiv päevane annus D-vitamiini selgub vereanalüüsist.
Samuti oleneb toidulisanditega juurde manustatava D-vitamiini vajadus sellest, kui palju tarvitatakse D-vitamiiniga rikastatud toiduaineid või multivitamiine, mille koostisesse
Vitamiine ja mineraalaineid, mis hoiavad organismi tegusana, on palju. Mis on kõige tähtsamad ja kuidas nende vähesust ära tunda?
A-vitamiin on tähtis kudede arenguks ja nägemise jaoks.