Virsikupuu üllatas enneolematu saagiga

kodus.ee
Tallinnas Kristiine linnaosas kasvav virsikupuu. | Merike Puskar

Tallinnas Kristiine linnaosas rõõmustab viljadest lookas virsikupuu perenaist Merike Puskarit. Eestis saab vägagi edukalt kasvatada neid lõunapoolt pärit puuvilju.

"Sel aastal on minu aias toimunud ime. Maja lähedal kasvav virsikupuu rõõmustab eriti rikkaliku saagiga. Virsikud on küpsenud, magusad ja lisaks väga ilusad. Kuigi viljad on juba küpsed, kasvavad need edasi. Osadel okstel on väiksemad viljad, osadel suuremad," jagab perenaine oma rõõmu.

Tondil kasvav virsikupuu on ka eelnevatel aastatel kinkinud hulga vilju, kuid sel aastal on saak eriti rikkalik.

"Need, kes on proovinud, ütlevad, et minu virsikud on magusamad, kui poes müüdavad virsikud," on Merike uhke. Esimesed viljad said küpseks juba juuli keskel. Muide, ladvas kasvavad suuremad viljad.

Perenaine ostis puu umbes 7 aastat tagasi Eestist. Kahjuks sordi nime ta ei mäleta. Puu läks maja seina ääres tuule eest kaitstud kohas kenasti kasvama. Päike soojendab seina ja see annab puule öösel lisasoojust. Kasvukoht ja tingimused on väga sobivad.

Hiljem ostis Merike teise müüja käest veel kaks virsikupuud, kuid need ei läinud kasvama.

"Kõik virsikud sööme ise ära. Ei raatsi moosiks teha, kuigi sõbranna pakkus välja hea virsiku-mandli moosi retsepti. Sõbrad, kes vaatamas käivad, saavad muidugi ka maitsta. Poes müüdavatest virsikutest erinevad minu puu viljad selle poolest, et koor on õhem ja kui hammustad, siis magus mahl jookseb välja. Muidugi on nad pealekauba ka täiesti ökod," räägib Merike.

Sarnased artiklid