Spikker muruniiduki valimiseks. Asjatundjad annavad nõu

Margit Aedla
Kui niidetav pind jääb 500–600 m2 piiridesse, võib valida akuniiduki, kõik, mis läheb üle selle, tuleks niita bensiininiidukiga. | Shutterstock

Paratamatult on muru niitmisel vaja tõhusat abilist. Kuidas valida oma aialapile see õige niiduk – kui võimas, kas bensiinil või elektril töötav või hoopis robotniiduk või üldse oleks parim valik trimmer? Millest sõltub valik? Asjatundjad annavad nõu.

Farron Tehnika OÜ turundusjuht Mart Kelk ütleb, et alustama peaks ikka niidetava pinna suurusest ja selle iseloomust. Muruniidukid on erineva niidulaiuse ja võimalustega. "Kui pind on nii suur, et ei taha ega jõua niidukiga niita, siis võib valida robotniiduki või traktori. Kui tegu on ebaühtlase taluõuega, kus pole eesmärgiks tihe muru, vaid lihtsalt see, et kasvanud rohi niidetud saaks, võib vabalt valida tööriistaks trimmeri. Niidukiga niitmist takistavad ka mutimulla hunnikud, kivid, kännud, augud jm ebatasasused. Selline pind ei sobi ka robotniidukile, sellisel juhul jääbki paratamatult valikusse trimmer," seletab Mart Kelk.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid