Maailma esimene tehisintelligentsi võimekusega neljarattaveoline robotniiduk

kodus.ee
Täisautonoomne robotniiduk on loodud toime tulema rasketel maastikel ja kuni 70% kallakutel. | Tootja

Husqvarna teatab uue Husqvarna Automower® 435X AWD turuletulekust. Maailma esimene tehisintelligentsi võimekusega, neljarattaveoline (AWD) ja nutika kodu ühenduvusega.

Täisautonoomne robotniiduk on loodud toime tulema rasketel maastikel ja kuni 70% kallakutel ning töötab koos  Amazon Alexa, Google Home, IFTTT-ga ja võimaldab kasutada avatud rakendusi nutika kodu lahendustes.

Husqvarna, robotniidukite liider maailmas, pakub uut robotniidukit, Husqvarna Automower® 435X AWD, klientidele, kellel on keerukad murupinnad ja nutikad kodud. Neljarattaveoga ja uue unikaalse kaheosalise, liigendiga ühendatud korpusega, Husqvarna Automower® 435X AWD robotniiduk võib ronida üles järskudest, kuni 70% kaldega nõlvadest. Et saada numbritest reaalne ettekujutus, saab võrdlusena tuua musta suusanõlva, mille kalle on umbes 40-60 %, ja  suusahüppemägi, mille kalle on umbes 70 %. Uus robotniiduk suudab hooldada kuni 3500 m2 murupindu ja  toimetab kuni 62 db müratasemega.

“Husqvarna Automower® 435X AWD seab uued standardid robotniidukitele, sidudes perfektset niitmist “võimatutes aedades” mitmete toote omaduste koostoimega, sealhulgas tehisinteligentsete hääljuhtimisrakendusega Amazon Alexa ja Google Home, ütles Olle Markusson, Husqvarna tootekategooria juht.


Mitmed hääljuhtimise lahendused 
 

Husqvarna Automower®435X AWD ja kõiki teisi Husqvarna robotniidukeid, millel on Husqvarna Automower® Connect, saab juhtida häälkäsklustega Amazon Alexa ja Google Home rakenduste kaudu. Läbi häälega juhitavate kõlarite, saavad kasutajad juhtida robotit. Edumeelsemad kasutajad saavad kujundada oma programmi robotniidukile IFTTT või avatud API abil. Lisaks töötab Husqvarna Automower® Connect ka GARDENA SmartSystemiga, lisades nutikasse aeda ka kastmisvõimaluse. Hääljuhtimine on kõigepealt kättesaadav inglise keeles, millele järgneb saksa ja prantsuse keel ning hiljem ka teised keeled.

 

Uued ohutuse lahendused
 

Husqvarna Automower®435X AWD on lisaks sisseehitatud turvafuntsioonile, mis automaatselt peatab niiduki tõstmise või ümberpööramise korral, ka mitmeid uusi funktsioone, mis suurendavad ohutust. Tark masin vähendab liikumiskiirust niipea, kui ta tajub lähedal asuvat objekti, kasutades ultraheliga objekti tuvastamise funktsiooni. Koos eesmise kummist põrkerauaga tagab Ultrasonic pehme löögi, kui robotniiduk puutub kokku objektiga. Robotniidukil on ka automaatne läbipääsu tuvastus ja LED-esilaternad.

Husqvarna Automower® 435X AWD jaoks on saadaval mitmeid lisavarustusse kuuluvaid lisatarvikuid, kaasa arvatud valged ja oranžid vahetatavad pealmised katted, samuti harjakomplekt, mis hoiab rattad puhtana, et parandada veelgi veojõudu.

Niiduk on saadaval alates 2019. a. aprillist  ja soovituslik jaehind on 4999 €.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid