Kuidas valida ja paigaldada võrkaeda? Võrkaia plussid ja miinused
kodus.ee
Võrkaia võrguosa on valmistatud tsingitud traadist, keevisvõrkudel on enamasti ka roheline PVC-kate, mis kaitseb aeda korrosiooni eest. | Shutterstock

Võrkaeda kasutatakse tavaliselt naabritevaheliste kruntide eraldamiseks või suurte territooriumide piiramiseks. See ei vaja massiivset vundamenti nagu mõned teised aiad ning sobib ka tuulisesse piirkondadesse tänu minimaalsele tuuletakistusele. Kuidas sobivat aeda valida ja paigaldada selgitab Hansaposti tootejuht Kristjan Kull.

Metallist valmistatud aiad jagunevad peamiselt kaheks: klassikalised võrgust aiad ning paneelidest kokkupandavad aiad. Võrkaedu on omakorda kolme liiki: punutud, keevitatud ja põimitud võrkaiad
Et valida endale sobiv piirdeaed, tuleb arvestada aia otstarvet - kas vaja läheb üksnes kruntidevahelist piiret või aeda, mis oleks ka vastupidav ja turvaline.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid