Levinud vead, mida kasvuhoone paigaldamisel tehakse

Sisuturundus
Iga pisidetail loeb, et saada aeda hästi ja tugevalt paigaldatud kasvuhoone. | Tootja

Ilma kasvuhooneta on raske ette kujutada, kuidas kasvada taimi, aedvilju, marju ja teisi toiduained, mis vajavad kasvamiseks niisket ja sooja keskkonda. Siiski ainult kasvuhoonest endast ei piisa - see tuleks ka korrektselt paigaldada. Kui oled võtnud selle ülesande spetsialisti asemel enda teha, siis tuleks vältida vigu, mida paljud paigaldajad teevad.

Ei planeerita kasvuhoone asetust

Kasvuhoone peaks asetama ühtlasele pinnale ning paigalduskoha ja lähima eseme (maja, puu, aed või muu) vahele peaks jääma vähemalt poolteist meetrit. Lisaks ei tohiks olla pinnal varasemalt kasvuhoonet ega taimi, mis võivad paigaldamist segada. Samuti on oluline, et elekter oleks ligipääsetav.
 

Valitakse liiga keerulise ehitusega kasvuhoone

Turul müüakse erinevaid mudeleid erinevate tootjate poolt. Paljud kasvuhooned on seetõttu ka erineva ehitusega ning vajavad eraldi lähenemist. Kui Sa pole varem kasvuhoone kokkupanemisega kokku puutunud, ei tasu kindlasti valida ka mudel, mis on liiga keerulise ehitusega - vastasel juhul läheb Sul vaja pigem spetsialisti abi. Erinevate kasvuhoonetega saad tutvuda siit.
 

Ei kasutata juhendit

Paljude kasvuhoonetega tulevad kaasa juhendmaterjalid, mis on abiks kasvuhoone paigaldamisel. Kuna tootjad ja mudelid on erinevad, siis ei saa kindlasti jäätma lootma, et varem paigaldatud kasvuhoone viis kehtib ka uuele. Seetõttu enne paigaldamist enne loe läbi juhend ning seejärel asu tööle.
 

Paigaldatakse üksi

Kui Sul on kodus, naaberkonnas või sõprade seas abikäsi, siis kutsu nad appi. Kuna tööd on palju, siis nii hoiaksid palju rohkem aega kokku. Näiteks saaks ukse- ja katuseluukide kokkupanemise, polükarbonaatplaatidele lintide kleepimise ja alumiiniumprofiilide panemise samal ajal tehtud kui olemas on abilised, sest mõlemad võtavad üsna palju aega ja keskendumist. Eriti läheb sõbra abi katuse paigaldamisel, kuna kõiki katuse ühendusi tuleb paigal hoida, kui samal ajal paigaldatakse katuseharja tala.
 

Ei ehitata kasvuhoone alla korrektset vundamenti

Kasvuhoone vundament on oluline, et tagada hoone stabiilsus nii tuulega ajal, pinnaste vajumisel ning ka raskusega toime tulemiseks. Kui oled ehitamas postvundamenti, tuleb lisaks kasvupinnase eemaldamisele ja postide üles seadmisele ka kontrollida üle mõõtmete täpsused. Lihtvundamenti üles ehitades tasuks seda teha ühtlase müürina ning kinnitada alusraami kivi peale. Soovi korral võid vundamendi rajada ka kiviparketina.
 

Ei sorteerita detaile

Kasvuhoonete detailid tulevad üldiselt erinevates suurtes pakkides - alumiiniumdetailid, polükarbonaadist plaadid ja klaasid. Vastavalt juhendile tuleks kõik detailid sorteerida eraldi gruppidesse - kõik seina ribid, katuse ribid, ukse detailid, profiilid ja teised varuosad tuleks ära sorteerida, et oleks vajalikud vahendid kohe käepärast võtta. Nii säästad aega ning ka kokkupanemine on mõnevõrra lihtsam.
 

Pannakse kasvuhoonet kokku vales järjekorras

Kasvuhoonet üles ehitades peaksid alustama alusraamist juhul, kui see on olemas. Kui ei ole, siis tuleks tähelepanu pöörata lihtsamatele töödele nagu uste- ja katusteluukide kokkupanemine, polükarbonaatplaatidele lintide kleepimine, alusraami masse kaevamine, segusse valamine ja kivivundamendile paigaldamine. See võtab kõige rohkem aega ja tähelepanu ning sellest oleneb ka palju. Kui alus on koos, tuleks hakata tegelema katusega - paigaldada tuleb katuse otsa kolmnurgad, nende peale katuseharja talad, plaatida katus ja seinad. Seejärel tuleks plaadid kinnitada tihendite abil seintele ja paigaldada ukse ja katuseluugid.
 

Ei pöörata tähelepanu pisidetailidele

Iga pisidetail loeb, et saada aeda hästi ja tugevalt paigaldatud kasvuhoone. Vundamendi loomisel on oluline, et kõik mõõtmed ja diagonaalid oleksid omavahel kooskõlas. Alusraami paigaldamisel õnneks väga raske eksida pole, sest väiksemad lohakusvead midagi suurt ei mõjuta. Samuti on polükarbonaadist plaatide paigaldamine suhteliselt kerge. Peale nurgapostide paigaldamise tuleb seina panna diagonaalid, kuid siis tuleb arvestada, et viimased fikseerivad täpse täisnurga, mistõttu ei ole soovituslik enne nende paigaldamist kruvisi kinni keerata. Küll aga tuleb katuse paigaldamisel plaatimise ajal jälgida, et plaadid läheksid seina õigetpidi - väljapoole jääb UV-kiirguse kaitsega kiht ning sissepoole niiskuskaitsega kiht.
 

Ei kasutata spetsialisti teenust

Kui tead kohe, et kasvuhoone paigaldamine võib osutuda Sinu jaoks keeruliseks, ei tasu oma aega ja närve raisata. Sel juhul otsi pigem kasvuhoonete paigaldamise spetsialist, kes teeb kogu töö Sinu eest kiiresti ja lihtsalt ära.

 

Kasvuhoone omamine on lausa kohustuslik, kui soovid kasvatada taimi ja vilju kas hooajaliselt või aastaringselt. Küll võib aga kasvuhoone paigaldamine tunduda keerulisem kui ta tegelikult on - seda vaid siis, kui Sa ei ole tutvunud kasutusjuhendiga või kui Sa ei pööra tähelepanu detailidele. Eelnevad nõuanded on Sulle sel juhul kindlasti abiks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid