Kasvata taimi targalt hea kasvuhoone ja kastmissüsteemi abiga

Sisuturundus
Kasvuhoone Strong Light. | pood.kasvumaja.ee

Et taimed kiiremini ja paremini kasvaksid ning saak õigeks ajaks valmiks, on aiapidajal vaja head kasvuhoonet. Viimase võib muidugi ise ehitada, kuid see nõuab aega ja oskusi. Hoopis mugavam on soetada endale poest valmis kasvuhoone, kus kõik vajalik on komplektis olemas ning taimemaja saab lihtsa vaevaga kiiresti püsti.  

Kasvuhoone Strong Light

Kasvuhoone Orbita (Strong Light) on oma eeläija Trjoshka lihtsustatud variant, mis on toodetud Volya tehases. Peamine erinevus oma eelkäijast on selle lumekoormuse taluvus. Kui Trjoshka mudelil on see kuni 180 kg/m2, siis Orbita mudelil on selleks 50 kg/m2. Lumekoormuse vähenemine on tingitud sellest, et antud kasvuhoonel ei ole komplektis kaarte tugevdusi. Lisaks ei kuulu komplekti ka tihendid.
Orbita sobib hästi aiamaale, kus elatakse aastaringselt, et vajadusel mahalibisemata lume saab ise maha lükata. Trjoshka mudel sellist regulaarset hooldust ei vaja.

Uue kasvuhoone laius on optimaalne kolme peenra jaoks (samuti võib kasutada kahte peenart) ning selle geomeetria on läbi mõeldud nii, et seda saab hiljem täiendada erinevate aksessuaaride ja lisatarvikutega.

Kasvuhoone standardpakendis on kihtplastik paksusega 4 mm. Antud materjal on kõrge valguse läbilaskevõime ja hajutamisomadustega. Materjal on kõrge löögikindlusega, väga hea soojusisolatsiooniga ning on väga kerge. Samuti kuuluvad komplekti paigalduse tarvikud (poldid, mutrid, seibid) ja eestikeelne juhend.

Kasvuhoonet on võimalik paigaldada nii otse maasse kui ka vundamendile.

Kasvuhoone baaspikkus on 4 meetrit ning seda on võimalik pikendada 2 meetri kaupa. Soovitav oleks alates 6 meetrist paigaldada kasvuhoonele vähemalt kaks täiendavat tuulutusakent. Varustades aknad tuulutusautomaatikaga, on sisekliima stabiilsem ning säästetud aja saab aiapidaja teistele  töödele pühendada.

 

Kasvulava Goroshek

Tegemist on mugava ja kompkatse kattelooriga kasvulava komplektiga. See on meie turul täiesti uudne toode. See kasvulava komplekt soodustab taimede kasvu vähemalt kaks korda paremini võrreldes näiteks kilest kattematerjaliga.

Komplektis on vastupidavast plastikust kaared, tugev katteloor, et ilmaoludele vastu pidada, ja kinnitusklambrid. Katteloor on kvaliteetne, tegemist on Saksa toodanguga (Relfenhäuser).

Katteloor kaitseb taimi UV-kiirte ning ka tugeva vihma eest, on suurepärase soojapidavusega. Kaitseb hästi lühiajaliste öökülmade eest. Samuti kaisteb kasvulava taimi ja saaki loomade ja lindude eest ning hoiab optimaalset niiskuse taset.

Kattematerjali saab pesumasinas pesta ja see peab vastu 5 aastat. Kaared painduvad hästi ja ei purune, nende eluiga on vähemalt 20 aastat. Kasvulava kõrgust ja laiust saab tänu painduvatele kaartele mugavalt muuta

Kasvulava Goroshek. | pood.kasvumaja.ee

Aiapidaja elu lihtsustav tilkkastmissüsteem

Tilkkastmissüsteem on enimlevinud ja ammu tuntud süsteem taimede kastmiseks. Harrastajate seas on see ka hästi levinud, sest seda on mugav kasutada, säästab aega ja jõudu. Paigaldusega saab igaüks hakkama ja süsteem ei vaja mingit erihooldust.

Baaskomplekt sobib 4-6 m kasvuhoonele kahe või kolme peenraga, kus taimede arv on kuni 60. Kui taimi on rohkem, siis saab alati tilguteid juurde osta. Süsteem on võimalik ühendada veetrassiga või veenõuga. Alati saab abi küsida spetsialistilt.

Tilkkastmissüsteem säästab aega, jõudu ja veekulu. Süsteemi saab ilma elektrita automatiseerida, selleks peab taimeri juurde ostma (töötab AA patareidel).

Saagirohket aiahooaega!

Rohkem infot leiad SIIT!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid