"Selle paarkümmend minutit, et koos istuda ja toitu nautida, võiks pere ikkagi leida," on tippkokk Christian Rach veendunud. "Ka meie peres saabuvad kõik koju eri aegadel, aga selle aja, et koos korraks maha istuda ja süüa, me leiame. Söögiaeg võiks olla ka selline, et telekas, arvuti ja nutiseadmed jäävad kõrvale. Ei pea olema kogu aeg nö sisse lülitatud," leiab ta.
Ent enamik peresid, kuhu telesaates ekspromt külla mindi, päris nii ei ela - neljaliikmeline pere sõi õhtust näiteks teleka ees diivanilaual, noored intervjueeritavad aga einestasid kas arvuti taga või siis voodis külitades, samal ajal filmi kiigates. Ühes peres, kus toidutegijast vanaema seadis reeglid, söödi küll ühiselt söögilaua taga, kuid lapselaps nurises iganenud kombe üle.
Tippkokk Christian Rachi meelest on ühised, tehnilistest segajatest vabad söögiajad olulised just pere järeltulijaile. "Lapsed näevad, kuidas vanemad omavahel suhtlevad, kuidas nendega suheldakse, päritakse, kuidas läks päev ja planeeritakse ühiselt järgmisi tegevusi. See on nende kujunemise seisukohalt oluline," leiab kuulus telekokk.
Head lugejad, jagage meiega mõtteid Facebooki lehel: kas koos perega söögilaua taga söömine on oluline või iganenud ja tüütu tava? Parimaid ja põnevamaid kommentaare ootab auhind ning avaldame need kodus.ee veebis!