Tomati 5 kasulikku omadust + suvine salatiretsept

kodus.ee
Tomatid | Shutterstock

Turulettidelt ning paremini varustatud kauplustest vaatavad vastu esimesed kodumaised punapõsksed tomatid ja ilmselt ootab enamik aiaomanikke samuti, et kasvuhoonest võiks juba mõne mõnusa vilja leida. Tomatid on tõepoolest suvised imetegijad, sest nad teevad mitmel moel tervisele head.

Tomatis sisaldub nimelt organismile ülikasulik lükopeen: see on tõhus antioksüdant, mis aitab organismil neutraliseerida kahjulikke vabu radikaale, samal ajal ennetades südame-veresoonkonna haiguste tekkimist, vähendab insuldiohtu ning mõnede uurimuste kohaselt mõjub vähkiennetavalt, aitab taastada tervislikku kolesteroolitaset ning suurendab meeste viljakust. Tomatite söömine ergutab ka seedeelundite tööd ja ainevahetust ning kaitseb nahka UV kiirguse eest.

Kuidas oma aia tomatisaaki suurendada, õpetasime siin.

Häid tomatitoitude retsepte leiad ka siit.

Tomat on fetajuustule suurepärane kaaslane | Shutterstock

Kodus.ee soovitab: lihtne kreekapärane tomatisalat

Kreeka legenaarse Korfu saare elanikud rõõmustavad saare lopsakate viljade üle - punapõsksed tomatid on toidulaual sestap sagedad külalised. 

Tarvis läheb:

Paar värsket tomatit

Basiilikut

Soola-pipart maitsestamiseks

Fetajuustu

Oliivõli

Viilua tomatid, puista peale basiilik ja maitsesta soola-pipraga. Tilguta peale kvaliteetset neitsioliivõli - õli aitab kaasa lükopeeni paremale omastamisele. Seejärel lisa fetajuustu tükid ja maitsev suvine salat ongi valmis. Head isu!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid