1. Ära pese panni kunagi nõudepesuvahendiga ega nõudepesumasinas. Kasuta panni pesemiseks sooja voolavat vett, sellest piisab. Nii pikendad panni eluiga ja parandad praadimisomadusi.
2. Kiireks pruunistamiseks kõrgel temperatuuril, näiteks liha praadimiseks, on kõige sobivam emailita (must) malmpann või roostevabast terasest pann. Sobib ka vana hea õhuke plekkpann. Tähtis on, et pann oleks praadimiseks tõhusalt eelkuumutatud, väga tuline ja rasvainet lisatud helde käega – siis ei hakka toit panni külge kinni.
3. Uhiuus malmpann pese esmalt sooja seebiveega puhtaks, loputa ja töötle seejärel sisse: määri kergelt toiduõliga, hea on näiteks linaõli, ja hoia 180–200 kraadi juures vähemalt tund aega ahjus. Samamoodi tuleks kaitsekihti uuendada iga kord, kui panni on küüritud tugevalt terasharjaga.
4. Rohke sihipärase kasutamisega muutub malmpann paremaks, sest panni sisepinnale tekib vett tõrjuv ja mittenakkuv kiht, mis takistab ka roostetamist. Ära kunagi kasuta malmpanni toidu säilitamiseks!
5. Teflonpann võiks olla paksu põhjaga, nii ei hakka ta liiga ruttu deformeeruma. Õhuke pann deformeerub, kui tulisele pruunistatud toidule valada peale külma vedelikku, näiteks lihale veini.
6. Teflonpannid võivad kõrge kuumuse juures eritada mürgiseid aure, seega steigi praadimiseks või puupliidile see hästi ei sobi. Ka rikub üle 250-kraadine temperatuur igasugust mittenakkuvat pannikatet.
7. Mittenakkuva (teflon, keraamilise vms) pinnatöötlusega pannide puhastamiseks sobib nailonsvamm. Kangeid ja abrasiivseid kemikaale tuleks kindlasti vältida.
8. Induktsioonpliidile teflonpann ei sobi, tavaliselt on panni põhjal ka sellekohane viide.
9. Kumer ja sügav vokkpann toimib kõige paremini gaasipliidil. Siledale pliidipinnale sobivad sileda põhjaga pannid.