4 asja, mida pead nõudepesumasina kohta kindlasti teadma

Kodu & Aed
Nõudepesumasin
Nõudepesumasin | Shutterstock

Kodu & Aed võtab oktoobris fookusse köögi ning jagab ka kasulikke nippe nõudepesumasina kasutajaile!

• Nõudepesumasina kasutaja seisukohast on kõige mugavam pesuvahendina kasutada tabletti, mille eri kihtide lahustumine toimub vastavalt masina töötsüklitele.

Kui tabletiga pestes ei saa nõud korralikult puhtaks ja neile jäävad programmi lõppedes inetud randid-laigud, on põhjuseks enamasti liiga kare vesi. Parema tulemuse võib saavutada pesu- ja loputusvahendit eraldi kasutades. Kui kõiki vajalikke aineid kasutatakse eraldi – eraldi pesuaine, eraldi loputusaine, eraldi nõudepesumasina sool –, siis võimaldab see neid doseerida just sellises vahekorras, mis vastab antud piirkonna veekvaliteedile. Spetsiaalne sool on vajalik selleks, et masinas paiknev vaigu tüüpi aine säilitaks oma vett pehmendava võime.

• Pesemisel on vaja jälgida, et masin oleks õigesti seadistatud. Uutel masinatel on kaasas lakmus- ehk indikaatorriba, mille abil määratakse, kui palju soola doseerida. Selle ribaga saab määrata veekareduse astet. Riba peal on ruudukesed, mis testi ajal värvuvad, ja juhendis on tabel, mis näitab, millisele tasemele on vaja masina veepehmendussüsteem reguleerida.

• Loomulikult tuleks nõudelt enne nende masinasse panemist maha lükata kõik eemaldatavad toidujäätmed. Pottide puhul võib vajalik olla ka eelnev leotamine ning tahkete ja kinni kleepunud toidujäätmete hoolikam eemaldamine. Oma kasutamiskogemusele toetudes julgen väita, et seda lisakohustust arvestades on nõudepesumasin ikkagi otstarbekas. Kodus regulaarselt toitu valmistava inimese elu teeb see palju lihtsamaks juba kolmeliikmelise pere puhul!

• Masina pikema eluea ja töökindluse tagab õige hooldus. Vajalik on masinat regulaarselt läbi pesta spetsiaalse läbipesuainega, mida saab osta ka supermarketitest. Olenevalt kasutusaktiivsusest tuleb seda teha 2–4 korda aastas.

Lisaks on vajalik masina põhjas asuvate filtrite regulaarne puhastamine. Toiming on lihtne ja kiire ning filtritele tasuks pilk peale heita vähemalt paar korda kuus. Aeg-ajalt tuleks kontrollida ka masina uksetihendeid ja neid vajaduse korral lapiga puhastada.

Sarnased artiklid