Välisvoodrilaua valik on suur, puidule lisandub uusi materjale

Ain Alvela
Shutterstock

Kui aastat kolmkümmend tagasi oli ehitajal või renoveerijal valida vaid paari erineva profiiliga välisvoodrilauda ja tehti sellega, mida õnnestus hankida, siis tänapäeval on saadaval kümneid erinevaid profiile ja puidule on lisandunud uusi materjale.

Kui ehitatakse uut maja, mil planeeritud puitfassaad, siis selle kattematerjali valik on suuresti omaniku maitseasi. Ja kui otsustatakse välise voodrilaua kasuks, siis kaubanduses on saadaval suurel hulgal erinevaid profiile ja laudade laiusi, saab valida hööveldatud või kareda pinnaga laudade vahel, on olemas lameda, kumera ja soonilise pealispinnaga laudu. Laudade laiused algavad 80 millimeetrist ning ulatuvad 200 millimeetrini, kuigi kõige tüüpilisemad laiused on 95, 120, 145 ja 195 mm.
Põhiliselt kasutatakse voodrilaudade valmistamisel kuusepuud, aga saadaval on ka männist, seedrist, nulust valmistatud laudu, lehtpuudest on esindatud näiteks saar ja kask. Lisaks saab valida naturaalseid, krunditud, tehases värvitud või hoopis termotöödeldud voodrilaudu.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid