Tööriistakaos korda! Kuhu ja kuidas paigutada?

Teija Aaltonen
Korra loomine algab iseendast ja oma hoiakute muutmisest – kõigepealt tuleb luua head hoiutingimused. | Rakennusmaailma

Segadusest ja kaosest õigete tööriistade ja tarvikute otsimine võtab töötegemise lusti ära. Selge korra saab majja vaid siis, kui omaenda vajaduste kohaselt oma tööriistad ja -tarvikud nende kasutusotstarbe järgi paika panna.

Tööriistakaos kodus tekib kahel põhjusel – asjadele ja tööriistadele ei ole nende paigutamiseks selget süsteemi ja sobilikke kohti; või siis need on küll olnud olemas, aga millalgi on asi käest läinud. Mõlemal puhul on tööriistad ja tarvikud, kus juhtub; neid pannakse suvaliselt kappidesse ja riiulitele, nagu jumal juhatab.
Korra loomine algab iseendast ja oma hoiakute muutmisest – kõigepealt tuleb luua head hoiutingimused ja siis tuleb harjutada end kohe tööde lõpetamise järel vastavaid tööriistu ka kindlalt oma kohale tagasi panema. Sama kehtib ka aiatööriistade või autos kaasasolevate tööriistade puhul. Ja ei juhtu enam seda, et puur või kruvitsaotsik ei unune nt aiamaja aknalauale, mida viimati kohendati.
Aeganõudvana tunduv korrastustöö tasub ära, sest tööriistade ja tarvikute asjakohane liigitamine  paigutuses lihtsustab edaspidi kõikide ettevõetavate töödega alustamist.
 

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid