Prantsuse kalasaba – pilkupüüdev põrandamuster, mis annab ruumile isikupära

Sisuturundus
Prantsuse kalasaba stiilis parketiga ruum
Parketti valides võib luua ka väga omapäraseid lahendusi | RM Stuudio

Klassikaline kalasabamustriga parkett on eestlastele tuttav põrandalahendus, mida on viimasel ajal ka rohkem sisekujunduses kasutatud. Palju vähem tuntakse aga prantsuse kalasaba, mis ei erine palju klassikalisest kalasabast, kuid loob ruumile omanäolisema ilme.

„Eestlaste seas ei ole Prantsuse kalasaba laialt kasutatud muster, samas on tegu väga pika ajalooga kalasaba stiiliga, mis on mujal maailmas kasvanud taas trendiks,“ räägib RM Stuudio Põrandasalongi esindaja Rando-Karel Arro.

Prantsuse kalasaba on kõige hiilgavam suures ruumis, samas võib sellist mustrit kasutada läbivalt kogu korteris – tulemus on igatahes pilkupüüdev.

„Prantsuse kalasaba paigaldatakse teisiti kui klassikalist kalasaba. Prantsuse kalasaba lipid jooksevad kitsamast otsast 45 kraadise nurga all kokku. Klassikalise kalasaba puhul jookseb üks lipp lühema otsaga teise lipi pikema külje vastu 90 kraadise nurga all,“ kirjeldab RM Stuudio esindaja kahe põrandamustri erinevust. Oma eripära tõttu on Prantsuse kalasabamuster pilkupüüdev, samal ajal on tegemist väljapeetud ja suursuguse põrandalahendusega.

Esialgu paigaldus, seejärel töötlus

Arro toob välja, et Prantsuse kalasaba on kõige mõistlikum soetada töötlemata kujul. Sel puhul toimub esialgu parketi paigaldus ning alles seejärel töödeldakse põrand vastavalt tellija soovile sobivasse tooni. Niiviisi toimides võib kindel olla, et põrand saab kõige ühtlasema viimistluse ja kohtparandused ei jää näha. Lisaks värvitoonidele on võimalik valida ka eri mõõdus põrandalippide vahel. RM stuudio pakub nii standardmõõtudes kui ka erimõõdus lahendusi.

Puidust kalasaba sobib ka põrandaküttega ruumi

Enamik uuemaid põrandakatteid toodetakse mõttega, et need sobiksid ka põrandaküttele, kuid enne materjali soetamist, tuleb sobivuses kindlasti veenduda. Üldiselt on kalasaba parketid punn-soon ühendusega ja tuleb seega aluspõrandale liimida. RM Stuudios on saadaval ka “Loc” ühendusega kalasaba parketid, mida saab paigaldada ka “ujuvalt”, ehk ilma liimita.

Kalasabamustrit paigaldades on oluline leida sobiv koht, kust muster jooksma panna. Muuhulgas tuleb arvestada akende asetust ning valguse langemist ruumis. Et kalasabamustri paigaldamine on näiteks laudparketi paigaldusest spetsiifilisem, tasub jätta see töö spetsialistide hooleks – nii võime kindlad olla, et tulemus on kaunis ja kvaliteetne.

Parketi ilme võimaldab mängida erinevate elementidega

RM Stuudio esindaja toob välja, et eestlaste seas on vaieldamatuks lemmikuks tammepuit, värvivalikul eelistatakse heledaid ning naturaalseid toone. Parketti valides võib luua ka väga omapäraseid lahendusi, näiteks saab kombineerida erinevaid puiduliike. Mängida saab ka erinevate puidu töötlustega. Näiteks on võimalik tamme lippide vahele lisada aktsenti suitsutammest lippidega, samuti võib seinte äärde panna teise töötlusega friisid. Tänu laiale materjalivalikule ja kombineerimisvõimalustele, leiab sobiva ja isikupärase lahenduse igasse ruumi.

Prantsuse kalasaba kasutusel
Erinevates toonides prantsuse kalasaba kasutamine | RM Stuudio

Disainpõrandate kollektsioon – hinnatud arhitektide looming


Nendel, kes otsivad koju trendikat ning unikaalset põrandalahendust, tasub tutvuda Paradori disainpõrandatega. Kollektsioonide taga on maailmas hinnatud arhitektid ja nende arhitektuuribürood, nagu näiteks Hadi Teherani ning Zaha Hadid Arhitects. Muuseas –  just Zaha Hadid Architects  on arhitektibüroo, mis võitis ideedekonkursi tulevase Tallinna Vanasadama tervikliku arendusplaani loomiseks. Paradori disainpõrandad on pilkupüüdvad ning ühtlasi komplimendiks kogu ümbritsevale sisekujundusele.

Näide Paradori disain kollektsioonist
Näide Paradori disain kollektsioonist | RM Stuudio


Vaata kalasaba mustris põranda kohta lisa SIIT.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid