Paroc leiutas kivivillale uue keskkonnasäästlikuma pakkimisviisi

Sisuturundus

Ehitus on valdkond, mis on suure mõjuga keskkonnale nii materjalitootmise ja transportimise kui ka ehitamise aspektist.

Seetõttu teevad materjalitootjad pingutusi, et leida nutikaid lahendusi, kuidas ehitussektoris tekkivaid jäätmeid vähendada ning seeläbi anda oma panus rohelisema maailma loomisele. Tuntud kivivillatootja PAROC vähendas hiljuti kivivilla pakkimiseks kuluva kile kogust, leiutades õhemad ja funktsionaalsemad "kapuutsid", millega vill kaubaalusel katta. Nüüd astus ettevõte veel ühe sammu edasi ning leiutas kivivillast kaubaalused.

Tööstuslike ja avalike hoonete ning kortermajade puhul on lamekatused levinud katusetüüp ning neid ehitatakse palju. Sellised katused on tihti suurepinnalised ning ehitustöödel tuleb kaubaalused koos soojustusmaterjaliga katusele tõsta. Tavaliselt tehakse seda kraana või vintsiga. See tähendab, et pakendamine mängib katusetööde tegemisel olulist rolli.

PAROC töötas välja viisi, kuidas katuste soojustusmaterjali pakendada nii, et see aitaks vähendada ehitusplatsidel tekkivaid jäätmed ning kiirendada ehitajate tööd. Uued kaubaalused koos villaga on 1,3 meetrit kõrged ning villaplaadid on asetatud otse kivivillast valmistatud tugijalgade peale. Selline alus on valmistatud samast materjalist nagu soojustusmaterjal isegi. Seetõttu saab aluseid kasutada katuse soojustamiseks. Tugijalgade laius on 300 mm, pikkus 1200 mm. Kivivillast tugialus võib olla valmistatud sõltuvalt soojustusmaterjali tihedusest kas ühest, kahest või kolmest kivivillaplaadist.

Uue pakkimisviisi eelised on ilmselged - senised 2,6 meetri kõrgused kaubapakendid on asendunud madalamate 1,3 meetri kõrguste pakenditega. See teeb katusesoojustusmaterjali võtmise aluselt lihtsamaks. Väheneb puidust kaubaaluste arv, mida tuleb katusele ja pärast tagasi maha tõsta ning hiljem utiliseerida. Prügisse läheb vaid õhuke kiht kilet, mis on vajalik kauba koos hoidmiseks ning selle saab utiliseerida koos muude plastikjäätmetega. Lisaks saab tasuta ära kasutada aluseks mõeldud kivivillaplaadid.

Arvutuste kohaselt jääb näiteks 5000 m² suuruse lamekatuse soojustamisel 150 mm PAROC ROS 30 kivivillaplaatidega ära 155 puidust kaubaaluse hoiustamise, transportimise ja utiliseerimise vajadus. Samas tekib uudsetest kivivillast alustest tasuta juurde 208 m² soojustusmaterjali.

PAROC pakub Eesti turul ehitamiseks ja renoveerimiseks kõikvõimalikke erinevaid lahendusi. Lamekatustele mõeldud laiast tootevalikust on võimalik endale vallida kõige sobivam toode, mida kasutada kas betoonist või terasest laepaneelide ühe- või mitmekihiliseks soojustamiseks. Kõrge niiskustasemega kokku puutuvatele katustele pakub ettevõte ventileeritavate lamekatuste süsteemi - Air PAROC koos spetsiaalsete PAROC ROS 30g kivivillaplaatidega.

Mittesüttiv, energiatõhus ja raskust kannatavad PAROCi katustele mõeldud soojustusplaadid on oma erakordsete omaduste poolest hea valik ning senisest tõhusam pakkimisviis teeb ehitajate töö lihtsamaks, kiiremaks ning aitab ära hoida ehitusjäätmete tekkimise.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid