Ornung aias. Tarvilikud tööd

Pille Hermann
Luuviljaliste mädaniku korral tekivad jämedamatel okstel koorelõhe, kust eritub vaiku, seda nähtust nimetatakse kummivooluseks. | Pille Hermann

Aias askeldamise kõrval tasub nautida sügise sulnidust, kuigi oluline on mõned tööd veel ära teha, et uus aiahooaeg võiks alata kõigele kasvavale ja kasvatatavale tervislikumas keskkonnas.

Kui sügisannid salves, vaadake üle kõik vahendid, mida olete suve jooksul kasutatud. On mõni neist ehk lootusetult katki ja vajab uuendamist? Talvel on aega tööriistu valida, sest hea riistapuu teeb juba ise pool tööd ära.

Kui kasvatate taimi pottides ja kastides, siis keraamilistest pottidest valage muld välja, et need külmaga katki ei läheks. Suurtesse taimekastidesse võib muld sisse jääda, kuid see tuleks kobestada ja kindlasti puhastada taimejäänustest. Kui vähegi võimalik, võiks ilusal päikeselisel päeval võtta ette pottide pesu. Üle tasub vaadata kõik ettekasvatuskastid, sest needki võivad puhastust vajada. Peale küürimist laske anumatel tuule käes kuivada. Uut aiahooaega on hea alustada, kui pole vaja enam midagi kraamida.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid