Lihtsad asjad, mida teha, et ära hoida torude ummistusi

kodus.ee
Kui vee äravoolus on märgata muutusi, on põhjust üht-teist enne ette võtta, kui tulemused on käes. | Shutterstock

Nädalalõpule või pühadele sattuv kanalisatsioonitorude ummistus ajab meele mustaks, kuigi meeltülendav pole ka vesilukust leviv hais. Tüüpilisi kanalisatsiooniprobleeme saab üsna hästi ennetada – selleks puhastage trappe ja torusid regulaarselt ning ärge visake tualetipotti prügi.

Paljudel inimesel tekitab juba sõna kanalisatsioon vastikusvärinaid. Või siis vähemalt tungiva soovi trappide-torude puhastamine võimalikult kaugele tulevikku lükata – mis muide ongi kanalisatsiooniummistuste peamine põhjus. Õigeaegne hooldus aitab üldiselt vältida nii ummistusi kui ka vesilukkudest levivat haisu.
Kanalisatsioonitrappide ja -torude puhastamine peaks olema kõigi eluasemete hooldustööde nimekirjas. Ka uues elamus hakkab mustus kogunema äravoolutorustikku kohe, kui elanikud esimest korda valamuid ja tualetti kasutavad.
Sageli arvatakse, et uues korteris pole hooldustööd tükk aega aktuaalne teema. Tegelikult tuleb uuele elamispinnale kolides pöörata kohe algusest peale tähelepanu kanalisatsiooni toimimisele. Kui vee äravoolus on märgata muutusi, on põhjust üht-teist enne ette võtta, kui tulemused on käes.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid