Kuidas võtta aiaaroomidest maksimum?
Kaja Kurg
Istuta lõhnavad taimed sinna, kus sa sageli liigud või armastad pikemalt viibida. | Shutterstock

Juuni on lõhnagurmaani lemmikaeg, sest õitsevad sirelid, lõhnav kuslapuu, ebajasmiinid, pojengid, kibuvitsad.

Aromaatsete taimede eeterlikud õlid lenduvad kõige paremini soojas kohas. Eriti sobiv paik on hästi lõhnavatele taimedele hoone lõunaküljel, kus päikeses kuumenenud seinast õhkuv soojus suurendab omakorda lõhna tugevust.

Tuuletu koht hoiab aroome kauem paigal ning nende kontsentratsioon suureneb. Ümbritse aiasopp sirelite või ebajasmiinidega.
Istuta lõhnavad taimed sinna, kus sa sageli liigud või armastad pikemalt viibida: aiateede, väravate, uste ja puhkenurga äärde, terrassile ja rõdule.

Mündid, harilik pune, sidrunaloisia ja risoomikas kurereha pane kohta, kus saad neid möödudes kergelt riivata. Sillutise vuukidesse säti kasvama liivateed ja kivikilbikut, et kõndides tekkiv õhuvool nende oivalist aroomi lendu tõstaks.

Kasvata häid lõhnajaid kõrgemal, näiteks aiavaasis, kastpeenras või amplis. Siis on nad ninale lähemal ja nende nuusutamiseks tuleb vähem kummarduda.
Hilisõhtuse istumiskoha kõrvale istuta harilikku öölille, kirjut liiliat, aedflokse, lilltubakat ja heliotroope, mis päästavad aroomid valla niiskemas õhus tuulevaikuses.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid