Tänuväärsed Itoh-pojengid. Aeg on neid istutada

Kaja Kurg
’Callie’s Memory’. | Tootja

Suve lõpp ja varasügis on sobivaim aeg istutada pojenge. Kui sul pole veel aias Itoh-hübriide – rohtse ja põõsaspojengi (puittaim) ristandeid –, siis tasub kindlasti tutvust teha.

Neil on poolpuitunud varred, mis ei lamandu, ja nii jääb ära toestamise vaev. Jõulised varred hoiavad kauneid õisi püsti ka pärast tugevat vihmasadu. Õie läbimõõt on u 20 cm ja neid võib taimel olla kümnete kaupa. Kuna õied avanevad järk-järgult, õitseb üks puhmas vähemalt kuu aega – tervelt kaks korda kauem kui rohtne pojeng! Bloomest.

 

’Callie’s Memory’

Kollase-roosakirjude pooltäidisõitega. Õiesüdamikku ümbritseb punakas ring. Keskvarane. Sobib hästi lõikeõieks. Kõrgus kuni 90 cm.

’Ballarena de Saval

Kahvatute lavendellillade pooltäidisõitega kaetud puhmas võlub ära igaühe.  Tugevatel vartel on ilus lehestik. Keskvarane. Kõrgus kuni 80 cm.

 

’Lemon Dream’

Üks uuematest Itoh-rühma sortidest. Väga efektse välimusega: kollaste pooltäidisõitega, mida kaunistavad üksikud lillad kroonlehed. Keskvarane. Kõrgus kuni 90 cm.

 

’Julia Rose’

Kaunilt muutuva värvusega sort: kirsipunastest õienuppudest saavad avanedes pastelselt roosad kuni aprikoosikarva liht- või pooltäidisõied. Mõnikord võib ühel taimel olla korraga kuni nelja värvi õisi! Õied asetsevad kaunilt lehestiku kohal. Keskvarane. Kõrgus 60–90 cm.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid