Kuidas remontida lage? Lisaks kipsile võib lakke panna teisigi materjale

Urve Vilk
Pinglagi sobib kõikidesse ruumidesse. | Shutterstock

Kodudes on kõige lihtsam, odavam ja levinum värvitud kipslagi, mida on remondi käigus soodne üle värvida, ent võimalusi on teisigi. Näiteks valida pinglagi.

Pinglagedega tegeleva OÜ Cuul juhatuse liikme Argo Saagi sõnul sobib pinglagi kõikidesse ruumidesse, välja arvatud saun, ning pinglae eeliseks on kiire paigaldus, mis ei nõua isegi ruumist mööbli välja viimist. “Samas kui kipslae ehitus tähendab mitut päeva või nädalatki tööd ja tolmutamist.” 

Pinglael on teisigi plusse. Kui kipslae puhul võivad sellesse tekkida paari aastaga praod, siis pinglae valikul mõrade pärast muretsema ei pea. Lisaks kannatab pinglagi ruutmeetri kohta kuni sada kilogrammi raskust, ehk kui paneelmajas ülemine naaber uputab, vajub lagi koos veega põhimõtteliselt maani, aga sealt on võimalik vesi välja võtta, nii et ei tekiks suuremaid kahjusid. 
OÜ Cuul klientideks on valdavalt eratarbijad, kes uurivad palju ka erilahenduste kohta. “Kõne algabki enamasti küsimusest, mida teha saab,” ütleb Saag, et kuigi suur osa kliente valib pinglae eelkõige selle paigalduse kiiruse tõttu, on tegelikult võimalusi rohkem.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid