Kuidas muuta õhtusöögid perega meeldejäävaks

Sisuturundus

Perega koosveedetud õhtusöögid on palju enamat kui lihtsalt aeg söömiseks. Need on hetked, mil saame puhata oma igapäeva muredest, jagada kogemusi ja lasta end vabaks.

Tahame selle artikliga anda sulle inspiratsiooni ja näpunäiteid selle kohta, kuidas muuta õhtusöögid perega meeldejäävaks ning luua neid erilisi hetki.

Perega koos veedetud õhtusöögi tähtsus

Perega ühise laua taga istumine ja söömine on oluline osa, mis tugevdab meie kokkukuulumistunnet. Tihti seda aega ei võeta ja süüakse üksi samal ajal mitut erinevat ekraani vaadates. Uuringud näitavad, et koos veedetud aeg õhtusöögi lauas on lastele väga oluline ning aitab vältida rasvumist ja mõjuainete kasutamist.

See on aeg, mil saame jagada oma päeva sündmusi, mõtteid ja unistusi. Õhtusöögid perega aitavad meil luua tugevamaid suhteid ning on ideaalne viis õpetada lastele olulistest väärtustest, nagu austus, jagamine ja kuulamine.

Õhtusöögi ettevalmistamine

Õhtusöögi ettevalmistamine võib olla vabalt ühise õhtusöögi üks osasid. Hea võimalus on kaasata lapsed menüü planeerimisse ja toiduvalmistamisse. See mitte ainult ei õpeta neile olulisi oskusi, vaid annab neile ka võimaluse end väljendada ja olla osa protsessist. Lisaks selle tegevuse kaudu saad lapsevanemana rääkida tervisliku toidu olulisusest ja kuidas see mõjutab tervet meie elu.

Õhtusöök ei pea oleme väga keeruline roog - tähtis on protsess ja koos veedetud aeg. Kuid kindlasti võiks koos süüa tehes arvestada kõikide osaliste arvamuste ja maitsetaga, et veelgi kinnistada ühtekuuluvuse tunnet. Soovitame alati valmistada tervislikke ja maitsvaid roogasid, mis sobivad kogu perele ning vältida lihtsalt valmistoidu ülessoojendamist.

Juhul kui koos tegemine ei ole ajaliselt võimalik, siis hea mõte oleks lihtsalt valmistada toitu mis juba varasemalt on saanud nö heakskiidu tervelt perelt.

Lauakaunistused, mis lisavad meeleolu

Kindlasti oled kuulnud ütlust, et toit maitseb paremini kui see on ilusasti serveeritud. Lisaks serveerimisele tasub mõelda ka lauakaunistuste peale. Erilist atmosfääri on võimalik tekitada ka vähesega. Kindlasti ei ole tarvis lihtsa õhtusöögi puhul lauda ehitada kui suurejoonelise peolauana. Väikesed detailid ja ühtne temaatika annab juba edasi erilise meeleolu.

Kasuta hooajalisi elemente, nagu lilleõied kevadel või kõrvitsad sügisel. Suvisel perioodil võid kaaluda ranna temaatika ja ka näiteks selle kohast sööki valmistada. Talvisel ajal piisab juba küünaldest, millele lisada ühte domineerivat värvi või kujunduselementi. Talvisel ajal on ka jõulud, mis annab väga palju erinevaid võimalusi laua dekoreerimiseks.

Ära unusta ka lihtsaid ja taskukohaseid viise, kuidas luua ise elegantseid lauakaunistused. Näiteks juba salvrätikute voltimise ja lauale paigutamisega on võimalik palju ära teha. Küünalde kavalalt paigutamiseks võid proovida ehitada madalatest klaasidest püramiidi ning paigutada küünlad erinevatele tasanditele. See on kindlasti pilkupüüdvam kui lihtsalt küünlad laua peal reas hoida.

Lõbusad ja kaasahaaravad tegevused

Et muuta õhtusöögid perega veelgi meeldejäävamaks, lisage neile lõbusaid ja kaasahaaravaid tegevusi. Korraldage mänge või vestlusringe, kus kõik pereliikmed saavad osaleda. Eesmärk oleks leida hea tasakaal söömise ja omavahel suhtlemise vahel. Kindlasti ei tohiks õhtusöök perega olla koht kus osad või kõik osalised istuvad oma nutitelefoni ekraani taga.

Ekraani kasutamise võimalust võib ka piirata sellega kui kõik otsustavad jätta selle teise tuppa. Sellisel juhul elimineerime kiusatuse haarata telefoni järgi kui kuuled selle vibreerimist.

Lõbus mängu soovitus: Mõelge välja teema. Näiteks reisimine. Esimene mängija mõtleb välja teemaga seotud sõna ei ütle seda teistele. Teised peavad arvama sõna ära küsides ainult küsimusi, millel on võimalik vastata kas jah või ei. Limiteeri küsimuste arv 20-ga. Kui 20 küsimust on küsitud või sõna arvati ära, siis mõtleb uue sõna välja lauas järgmine istuja.

Mälestuste loomine

Ärge unustage jäädvustada neid erilisi hetki. Kuigi söögilauas telefone me soovita kasutada, siis miks mitte teha söögitegemise ajal lühikesi videoid. Võite näidelda ja lastega mängida justkui professionaalset kokkamissaadet. Selliseid koduvideoid on aastate pärast tagasi armas vaadata.

Kokkuvõtteks

Õhtusöögid perega on hindamatu väärtusega hetked, mis aitavad luua tugevaid ja kestvaid suhteid. Kasuta neid võimalusi täiel määral ära, et muuta need meeldejäävaks kogemuseks kogu perele. Keskenduge üksteisele, lase ennast kaasa haarata lõbusatesse tegevustesse ning loo mälestusi, mida jagada veel aastaid hiljem.

 

 

 

Sarnased artiklid