Kodukontor magamistoas: kuidas seda sättida?

kodus.ee
Kodukontor
Kodukontor magamistoas. | Shutterstock

Pisikeses korteris pole teinekord rohkem võimalusi kui kodukontor magamistuppa üles sättida. Kuidas seda teha aga nii, et töö magamist häirima ei hakkaks?

Kõige parem oleks töö ja puhketsoonid magamistoas kindlalt eraldada - nii, et voodist töötsooni ei näe. Selleks sobib kaugemal asuv nurk, mida puhketsoonist eraldaks vahesein, riiul, mõni muu mööbliese, sirm või kardin. Kui sinna ei mahu suur kirjutuslaud, ole loominguline: võta kasutusse aknalaud või riiul. Ka erinevad vaibakesed annavad märku erinevatest tsoonidest - igal juhul tasuks puhkus töötegemisest ka visuaalselt lahutada. 

Kodukontor
Kodukontor vaheseina taga | Shutterstock

Nii tunned ka ise, et sa pole nö. kogu aeg tööl, ka juhul, kui sulle meeldib näiteks sülearvutiga voodil külitada ja tööasju asjada. Tegelikult on aga oluline siiski teha tööd tööajal ja puhkuse ajal anda kehale võimalus täielikult lõdvestuda, mis tähendab, et nutiseadmetel (kaasa arvatud sülearvuti) pole magamistoas kohta. Hoia magamistuba võimalikult asjadevaba - see on tõesti lõdvestumise ja meelerahu oaas.

Hea võimaluse tööasjadest väljalülitamiseks pisikeses kodukontoriga ühendatud magamistoas annab ka näiteks niiöelda kontorkapp ehk sekretär: nii saad kodukontori uksed pärast tööpäeva lõppu kenasti sulgeda ega pea dokumendikuhila ja arvutiekraani kõrval magama. Aastaid tagasi töötas suure kodukontorivariandi välja kodumaine Standard, kuid pisikese kontorkapi leiab ka Ikea valikust. 

 

Kodukontor
Ikea kontorkapp Hemnes | Ikea/promopilt

Sarnased artiklid