Ideed väikese aga hubase aianurga loomiseks

Sisuturundus
Shutterstock

Kes ütleb, et värsket õhku ning rohelust saab nautida vaid siis, kui on hektarite kaupa maad, kümned põlispuud ja hoolikalt pügatud hekid? Ka ruutmeetritelt väikese aianurga, terrassi ning rõdu saab muuta armastatud puhkenurgaks, kui vaid teada, kuidas seda teha.

Tasub märgata väikese ala positiivseid külgi - seda on odavam sisustada ning kergem korras hoida. Heaks esimeseks sammuks on aiaks planeeritud ala kuju vaatamine. Juba see annab piisavalt infot, et planeerimisega alustada.
 

Ristkülikukujuline elutoa laiendus

Siseruumidega samal tasandil olev terrass on fantastiline võimalus oma eluruume õue laiendada. Mõtle sama tooni mööblile, mugavatele istmetele, piisavale hoiuruumile ning muidugi sööginurgale. Selliselt on võimalik nii meelelahutus, puhkamine kui ka söögi nautimine sobiva ilma korral tubastest oludest õue viia. Õueruumi, mis leiab tihedalt kasutamist, tasub investeerida ja soetada kvaliteetsed lahendused, isegi kui ostmiseks on vajalik järelmaks või krediitkaart.
 

Ka kitsas riba võib olla piisav

Mida teha, kui ainus võimalus värske õhu nautimiseks on tõeliselt kitsas rõdu või välisukseesine ala? Nutikaim lahendus on vertikaalsed seinale kinnitatavad lillekastid ja -potid. Ei võta põhimõtteliselt üldse ruumi, lisavad rohelust ning pakuvad võimalust kasvatada lilli või maitsetaimi. Mööbli poolest vaata kokkupandavate toolide ja laudade poole, mille saab ilma probleemita jalust ära tõsta, kui kasutamine lõpetatud.
 

Jagatud aia väljakutsed

Naabritega jagatud aed võib rohelise oaasi loomise raskemaks teha, eriti olukorras, kus kogu aed on jagatud. Kuigi naabrid võivad olla maailma ägedaimad inimesed, tahaks siiski vahepeal privaatsust ja omaette olemist. Kõige lihtsam viis selle tagamiseks on ruumi visuaalne eristamine.

Kindlasti on ka jagatud kasutuskorraga aias mõni nurk, mille saab kokkuleppel naabritega päris enda omaks kujundada. Suured potitaimed või hoopis sirmid on kaks näidet, kuidas tagada privaatsus ilma suuremate ümberkorraldusteta.

 

Pikk kui soolikas

Kitsas ja pikk aed on keeruline ülesanne, ent mitte lahendamatu. Läbimõtlemata lahendused võivad hubase ajaveetmisekoha asemel tekitada hoopis pika ja pimeda koridori. Õnneks saab paari lihtsa lahenduse abil seda vältida. Taimede kasutamine on kindlasti omal kohal. Selliselt saad luua mulje, et istud kuskil metsaroheluses, mitte tavalises aias. Lisaks saab lilli ja puid kasutada ka eraldusena aia erinevate tsoonide vahel.

Ka jalgtee abil saab aia olemust muuta. Ühes servas kulgev rada säästab maksimaalselt ruumi. Servade vahel hüplev jalgtee aitab aga aiaalasid eraldada ning käänuline-kurviline jalgrada toob ristkülikukujulisse aeda pehmust. Ja muidugi istumisnurk. Paigutades selle aia kaugeimasse otsa, jagub piisavalt ruumi muudeks ideedeks. Istumisnurk aia keskel aitab aga aeda eri tsoonideks eraldada.
 

Lihtsalt pisike

Eri tsoonid on abiks ka väikeses aias, kus see aitab ruumi vägagi edukalt visuaalselt suurendada! Üheks alaks võib olla söögiala ehk laud paari tooliga, teiseks võrkkiik või lamamistool lõõgastumiseks ning kolmandaks kas rohelus mõne taimega, või meelelahutusala mõne õuemänguga. Eraldamiseks sobivad väga hästi suuremad taimepotid ja sirmid aga ka teisest materjalist või värvist pinnasekate.
 

Kindluse siseõu

Väike majade vahel või kõrge aia taga asuv aed võib meenutada rohkem siseõue ning hirmutada oma varjulise ning räämas olekuga. Kui armastad päikese käes istuda, jälgi, mis ajal ning kuidas päike sinna paistab. Vastavalt sellele saad valida, kuhu oma istumisnurk seada. Valguskettide ning soojuskiirgurite kasutamine on järgmiseks võimaluseks et tagada vajalik valgus ning temperatuur. Sillutatud aladel saab kasutada kunstmuru või vaipa, et lisada hubasust ja muuta võimalikuks maapinnal istumine.

Sarnased artiklid