Hollywoodi staari lihtne nipp kaalu kaotamiseks

Kristel Trell
kodus.ee
Valgurikkad toidud aitavad kaalu kaotada. | Shutterstock

Hollywoodi filmistaar Drew Barrymore on aastate jooksul mitmel korral ülekaaluga võidelnud, viimati oli põhjuseks lahutus. Ent 41-aastane näitlejatar kogus end uue filmirolli jaoks ja kaotas kümme kilo lihtsate nippidega.

Milles seisneb siis Drew Barrymore'i kaalukaotuse saladus? Staar tunnistab, et muutis oma toitumist - loobus ühest ebatervislikust snäkist päevas ning muutis toidusedelit, lisades sinna valgurikkaid toiduaineid nagu mereande, kikerherneid, pähkleid, ube, rasvata veiseliha,

Kas nii on võimalik kaalu kaotada? Väidetavalt peaks alustama valgurikkast hommikusöögist: kas kreeka jogurt, munad ja madala rasvasisaldusega piim kohvi sees aitavad päevast magusaisu vähendada? "Valgurikas dieet, samuti nagu ka rasvarikas dieet langetab tõesti kaalu, seda proageeritakse palju ka Eestis. Kaal langeb hästi, sest süsivesikuid on vähe," selgitab Tervisekooli toitumisnõustaja Annely Soots.

Sootsi sõnul on aga palju tervislikum menüü tasakaalustada ja tarbida normaalses koguses süsivesikuid, valke ja rasvu ning saada hoopis nii häid tulemusi - kaal langeb ning tervis paraneb.  "Meie propageerime tervislikumat kaalu langetamist. Küsimus on peamiselt süsivesikutes - kui saad nende tarbimise kontrolli alla, ei pea liialdama loomse valgu ja liigse rasvaga, et kaalu alla saada," annab Soots head tervisenõu.


 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid