Erakordseid elamusi: Chelsea lilleshow

Merilen Mentaal
Minu Aed
Chelsea lilleshow on näituste tippsündmus | Merilen Mentaal

Inglismaal võib pea aastaringselt käia erinevatel aiandusnäitustel, kus koguda inspiratsiooni ja teadmisi ning kinnistada oma huvi kireks. Chelsea lilleshow on näituste tippsündmus, kõige oodatum ja kõige rohkem laineid lööv sündmus, millele ostetakse piletid ära juba detsembris-jaanuaris.

See aasta tõi endaga veidi vähem showaedu kui tavaliselt, sest Brexit ja muud ebakindluse momendid Briti majanduses sunnivad ka ettevõtteid ettevaatlikuks, kuid vaid nende toetusel need aiad sünnivadki. Võrreldes meie lillefestivaliga Tallinnas, on sealsete aedade rajamine ulmeliselt kallis ettevõtmine ning puhtalt disaineri või rajaja soovist ei piisa, et seal osaleda ja aed ehitada.

Kuid kõigele sellele vaatamata andsid selle aasta aiad küllaga inspiratsiooni ning näitasid kogu maailmale, millise kvaliteediga saab aedu ehitada, kui detailselt on kõik plaanitud ning välja mõeldud. Mina julgeksin selle aasta aedadest välja lugeda kaks peamist suundumust. Jätkub suund väga looduslähedase poole, mis matkib ümbritsevat loodust üks ühele. Teine suund on rikkalik ja värviline, pakkudes maksimaalselt värve, lõhnu ja emotsioone, kuid samas ei unusta olla ka kasulik.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid