7 tšakrat, mis valitsevad keha eri piirkondade üle. Mida võiksid tšakratest teada?

Amy Scher
Tšakrad talletavad „vanu lugusid“ ja keha algseid mustreid. | Shutterstock

Tšakrad on keha keerlevad energiakeskused. Inimese kehas on seitse peamist tšakrat. Tšakrad talletavad „vanu lugusid“ ja keha algseid mustreid. Nende energia on tihedalt seotud varajase lapsepõlve programmeerimise ja mõjudega. Iga tšakra valitseb füüsilise keha eri piirkonna üle.

Tšakrate energia tasakaalutused avalduvad sageli nendega seotud füüsilise ala sümptomitena. Märganud, missugused tšakrad tunduvad olevat tasakaalustamata, ning uurinud sellele tšakrale vastavaid elundeid, näärmeid ja lihaseid, leiad sa tõenäoliselt tegutsemiseks uusi vihjeid.

* Kroontšakra (seitsmes).

Kroontšakra katab su pealae, laskudes silmadeni. See sümboliseerib spirituaalsust ja sinu seost kõrgeima väe ehk jõuga. See on seotud teadmisega, et võid usaldada elu ning et sinu eest hoolitsetakse ja sind juhatatakse.

Seos füüsilise kehaga: aju ülemine osa ja käbinääre.
Fookus: elu eesmärk ja seos kõrgema allikaga.


* Kolmanda silma tšakra ehk kulmutšakra (kuues).

Kolmanda silma tšakra ehk kulmutšakra paikneb kulmude vahel. See sümboliseerib intuitsiooni, kujutlusvõimet, mõtlemist ning võimet näha kõige sisu ja olemust (tõlgendamine). See tšakra vastutab sinu meelte, nii teadliku kui ka alateadliku taju eest.

Seos füüsilise kehaga: silmad, kõrvad, nina, ajuripats, hüpotalamus, kolju ja aju frontaalsagar, mida peetakse emotsioonide kontrollimise keskuseks.
Fookus: nägemus ja seesmine suunamine.


* Kõritšakra (viies).

See keset kõri paiknev tšakra on seotud eneseväljenduse, kommunikatsiooni ning nii sisemise kui ka välimise tõega. See on keha metaboliseerija, milles toimub informatsiooni, eneseväljenduse ja muu taolise vahetus. Sageli peetakse seda kõige tähtsamaks tšakraks, sest see saab informatsiooni kõikidelt teistelt tšakratelt ja töötleb seda, aidates sul end maailmale ainulaadselt väljendada.

Seos füüsilise kehaga: kilpnääre, kõri, mandlid, suu ja ajutüvi.
Fookus: kommunikatsioon ja eneseväljendus.
 

* Südametšakra (neljas).

Südametšakra paikneb keset rinda. See on seotud armastuse, intiimsuse, andestamise ning armastuse lähetamise ja vastuvõtmise võimega. Samuti aitab see tšakra sul väljendada südamesoove, saates nende energeetilisi signaale maailma. See keerleb ümber harknäärme, mis on su immuunsüsteemi üks tähtsamaid näärmeid. Kõik emotsionaalsed konfliktid võivad mõjutada südametšakra energiat.

Seos füüsilise kehaga: süda, harknääre, kopsud, rindkere ülemine osa ja lülisammas, õlad, käsivarred ja rinnad.
Fookus: armastus, suhted, sisemine tervendamine.

Päikesepõimiku tšakra (kolmas).
Kohe rinnaku all paiknev päikesepõimiku tšakra valitseb su personaalse jõutunnetuse üle, see hõlmab ka su isiklikke valikuid ja tegusid selles maailmas. Selle energia on seotud enesekindluse, enesehinnangu ning tundega, et sa ise valitsed oma elu. See talletab sinu hinnangud ja arvamused iseendast ning maailmast. Päikesepõimiku tšakra on tihedalt seotud sinu ego ja identiteediga, samuti sellega, kuidas sa oled seotud maailmaga – kes sa selles oled, mida sa selles ihaldad ja mil viisil neid soove väljendad.

Seos füüsilise kehaga: neerud, maks, neerupealised, pankreas, põrn, magu, sapipõis ning rindkere alumine osa.

Fookus: isiklik mõju ja positiivne mõttelaad.


* Sakraaltšakra (teine).

Sakraaltšakra paikneb vaagnas naba taga. See on seotud sinu rõõmu, loovuse, tunnete ja lapselike omadustega. Samuti esindab see sinu seksuaalsust. See on tihedalt seotud sinu lapsepõlvelugude ja -tingimustega. See tšakra valitseb ka sinu enesehoolitsuse ja enesetervendamise üle.

Seos füüsilise kehaga: suguelundid, põis, sooled, sfinkter (kontrollib ja reguleerib fekaalide väljumist kehast), vaagen, ristluu ning lülisamba nimmepiirkond.
Fookus: tunded, rõõm ja loovus.
 

* Juurtšakra (esimene).

Juurtšakra paikneb lülisamba alumises osas. See esindab sinu turvatunnet ning su esmast ellujäämisinstinkti. Juurtšakra on seotud varajase lapsepõlve uskumuste, raha ja identiteediga. Sel on tegemist loobumise, väärituse ja kindlusetusega, samuti ellujäämistasandi finantsmuredega. Kui see tšakra on terve, siis annab see sulle kindla toe elus. See, mida inimesed sagely kirjeldavad „ärevustundena“, on tihedalt seotud juurtšakra energia tasakaalutusega.

Seos füüsilise kehaga: genitaalid, jalad ja labajalad ning lülisamba alumine osa.
Fookus: Ohutus, turvalisus ja ellujäämine.

Allikas: Kuidas ennast tervendada, kui keegi teine ei suuda sind aidata. Vaimu, keha ja hinge tervendamine iseenda jõul. Amy B. Scher.

Raamatu saad tellida SIIT.

Sarnased artiklid