7 olulist asja, mida peaksid teadma elektrilistest jõulutuledest
kodus.ee
Elektriliste tulede eluiga sõltub väga palju paigaldusest. | Shutterstock

Detsembris pole valgust kunagi liiga palju ning säravad jõulutuled loovad iga ilmaga jõulumeeleolu. Elektriliste jõulutulede valik on väga lai ning otsuse tegemine ei pruugi olla sugugi lihtne. Hansaposti kodukaupade osakonnajuhataja Kairi Liiv toob välja, mida tasub teada oma aia, terrassi või kuuse ehtimisest tuledega.

1. Tänapäeval on enamik elektrilisi jõulutulesid üles ehitatud LED-pirnidest, mis on hõõglambist pikemaealisemad ja töökindlamad.

2. Siseruumi mõeldud tuled on soodsamad, kuid need ei sobi õues kasutamiseks. Õuetuled on pisut kallimad, aga neid võib soovi korral kasutada ka toas. Vales kasutuses tuled võivad põhjustada lühise. Info selle kohta, kas toode on mõeldud sise- või välitingimustesse, on märgitud tooteinfosse, kus on siis välja toodud IP aste.

3. Soeta jõulutuled kodumaalt või vähemalt veendu, et neil on CE-märgistus. Seda ei nõuta müüjatelt moepärast, kontrollimata tooted võivad olla tuleohtlikud.

4. Tulede eluiga sõltub väga palju paigaldusest. LED-tuled põlevad mitmeid aastaid, aga tihtipeale lõhutakse need korduva ülespaneku või mahavõtmise käigus ära. See on ka põhjus, miks elektriliste tulede müüjad soovitavad valgustuse ka suveks majale ja õuepuudele külge jätta. Lisaks on ka hämaratel suveõhtutel tagasihoidlik aiavalgustus väga kena.

5. Paigaldus on mugavam ja tulemus parem, kui lähtud valgusehete valikul otstarbest – valgusketid rõhutavad kontuure (näiteks majal või kõrvalhoonel), valgusvõrgud sobivad põõsastele, rippuvad valgustid räästa alla või rõdupiirdele.

6. Õue kaunistamisel tuledega kehtib reegel, et neid peab olema koos palju. Üksik kett räästas ning üksik väike figuur terrassil ei tööta. Kui ehteid pole piisavalt, siis võiks need koondada kokku. Näiteks võib ehtida ära kas ainult terrassi, ühe puu või aiavärava.

7. Jõulutulede puhul on soovitav kasutada aegreleed, millega saab seadistada, mis kell tuled süttivad ja mis kell kustuvad.

Sarnased artiklid