5 asja, mille võid elutoast vabalt välja visata

kodus
Elutuba | Shutterstock

Kas su elutoa kappidesse-sahtlisse kipub kraami kogunema? Mõtle hästi läbi, äkki saad millestki loobuda!

Juhtmed ja tehnikavidinad, vanad manuaalid

Kas ka sinu elus on tulnud ette juurdlemist, et mille juurde küll üks või teine juhe või tehnikavidin kuuluma peaks? Vaata läbi kõik kodus leiduvad tehnikaseadmed, märgista ja vajalikud juhtmed panipaika. Samuti sorteeri kasutusjuhendeid ja viska ära vanade tehnikaseadmete paberid.

Makulatuur

Vanad ajakirjandusväljaanded, reklaamprospektid ja muu paberikraam - see kohe kipub diivanilauale kogunema. Sorteeri neid aeg- ajalt : kui leidub näiteks keegi, kes on vanadest ajalehtedest-ajakirjadest huvitatud, anna need ära. Muu vii paberikonteinerisse.

Vidinad, mis pole aktuaalsed või sulle enam ei meeldi

Jõulutähekesi või munapühajäneseid pole ilmtingimata vaja aasta ringi elutoas hoida, vaid need võib rahuliku südamega panipaika viia. Loobu ka kõigist kodu kaunistanud vidinatest, mis sulle enam meeltmööda ei ole või veel hullem, mis on seotud negatiivsete emotsioonidega - see käib ka fotode ja mälestusesemete kohta.

Koltunud kardinad ja lössis padjad

Dekoratiivpatjadel on samuti oma eluiga, nii nagu ka kardinatel - igavesi asju pole olemas. Niisiis loobu koltunud kardinatest, lössis ja välimuse kaotanud patjadest ning narmendavast vaibast - soodsa hinnaga asju kodu kujunduseks saad ise meisterdada, odavmüükidelt või teise ringi poest leida, samuti pakuvad päris head ja taskukohast valikud odavmööblikaubamajad.

Oh aegu ammuseid: vanad videokassetid, CD ja DVD plaadid

Olid ajad, kus muusikat kuulata ja filme vaadata ainult nõnda saigi, ent täna pole DVD või CD mängija paljude jaoks enam elutoas esmatähtis. Mõtle läbi, kuidas täna muusikat kuulad ja filme vaatad - ehk tuleks vanast loobuda? Ent seda kraami ei pea sugugi kohe prügikasti panema: võibolla saad mõned põnevamad näiteks kirbuturul või e-bays ära müüa - võid veel rahagi teenida. Või siis anna kellelegi tasuta ära.

Vaata ka neid lugusid:

Saa teada, millised asjad on järelturul hinnas

Miks sul peaks olema riidekapis vähem asju

Kuidas säilitada kodus hea energia

Kuidas kombineerida kodus hinnalist ja odavat

 

Sarnased artiklid