3 võimalust, kuidas kortermajas kodu turvalisuse eest hoolitseda

kodus.ee
Valvas naaber märkab kohe, kui kurjade kavatsustega tegelased maja ümber luusivad. | 123RF

Eesti Korteriühistute Liit alustab koostöös politseiga Harjumaal kogukondliku turvalisuse alast teavitusprojekti korteriühistutele “Turvalisus kortermajas”, mida toetavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Selleks puhuks jagab liit kortermaja elanikele lihtsaid näpunäiteid, kuidas kodumaja turvalisemaks muuta.

1. Korralik välisuks, mis püsib lukustatuna, samuti hoitakse lukus kõik muud väljapääsud.

Majal peab olema korralik, kaasagsetele nõuetele vastav välisuks koos turvalukuga, mis tõepoolest ka lukus püsib. Elanikud ei tohiks jagada laiali uksekoode ega ust lahti hoida, välja arvatud juhtudel, kui see on hädavajalik. Suletuna tuleb hoida ka keldriuksed jms. varuväljapääsud.

2. Kutsumata võõrad majja ei pääse

Majja ei lasta kutsumata külalisi, isegi kui need uksekella helistavad. Tihti proovivad pikanäpumehed ja muud pätid kõik uksekellad läbi, lootuses, et keegi nad midagi küsimata majja laseb. Majja ei tasu ilma ühistuga läbi rääkimata lubada ka end müügimeestena, arusaamatute kontrollidena, töömeestena jms. esinevad võõraid - paluge näha töötõendit või täpsustage nende tööandja või ühistu juhatusega võõraste majja lubamine üle.

3. Naabreid tuntakse ja nende vara hoitakse

Pättide jaoks pole midagi tüütumat ja teie vara jaoks midagi paremat kui valvsad naabrid, kes peavad silma peal trepikojas, rõdudel, akendel ja mujal majas toimuval. Samuti tasub oma naabritega tuttavaks saada, et teaksite, kes vähemasti teie trepikojas elavad. Pole mitte midagi ebaviisakat ega taunimisväärset selles, kui pärite majja soovivalt võõralt, kelle juurde ja mis eesmärgil ta minna soovib. Kui võõras jätab endast ebakindla mulje, pole täpselt selge, millised on tema eesmärgid või kui teate täpselt, et naaber sel kellaajal külalisi ei oota, saate oma sekkumisega ära hoida nii mõnegi kuriteo.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid