15 nippi, kuidas end kiiresti 10 aastat nooremaks tuunida

kodus.ee
Tugevad toonid ja teravad kontrastid üksnes rõhutavad naha kahvatust ja kortsukesi, seepärast püüa eelistada pehmemaid toone. | Shutterstock

Et parem välja näha, ei pea tormama kohe ilukirurgi juurde lõikusele. Kui sa pöörad tähelepanu ja teed korda need järgmised 15 asja, on muutused kiiresti näha.
 

1. Juuksed
Hõrenevat juust võib ajutiselt kohevamaks muuta volüümi lisavate soenguvahenditega, aga uute juuste kasvatamine nõuab kannatlikkust ja mitmete kuude pikkust toidulisandite kuuri. Tähtsaim intensiivkomponent juuksehooldustoodetes on minoksidiil (toimib kõige paremini nn meestüüpi juuksekaoga naistel, kel juuste hõrenemine on tingitud peanaha puudulikust verevarustusest).
Oluline on ka juuste värv. Tugevad toonid ja teravad kontrastid üksnes rõhutavad naha kahvatust ja kortsukesi, seepärast püüa eelistada pehmemaid toone. Kui hallid juuksed su imago juurde ei kuulu, lase juuksuril end aidata – küll tema teab, kuidas neid kõige paremini varjata.

2. Laup
Kui horisontaalsed kortsud otsaees sind väga häirivad, saab neid kõige paremini täita hüaluroonhappesüstidega. Hüaluroonhape on meie oma organismi rakuvahedes esinev pika ahelaga suhkrumolekul, mis kaob nahast vähehaaval. Täitesüsti mõju kestab umbes aasta.

3. Kulmud
Kulmukaared on näo raam, üksnes nende õige korrigeerimine annab ilmele palju juurde. Kui toonid kulme püsivärviga, pea meeles, et see on ainult alus – viimistlemiseks on alati tarvis kulmupliiatsit. Kui kulmukarvu on liiga vähe, siis aitab püsipigmenteerimine ehk püsimeik. Uue põlvkonna püsimeigi puhul joonistatakse kulmud käsitsi ja karvhaaval, nii et lõpptulemus on väga loomulik. Pigmenteerimine püsib kulmudel nahatüübist sõltuvalt 2–5 aastat.

4. Silmad
Silmad on tõepoolest hinge peegel, mis küll aja möödudes pisut tuhmub. Rippuv ülalaug muudab silma väsinuks. Selle vastu aitab kirurgi skalpell või laser. Ülalau lõikus on üsna levinud plastilise kirurgia protseduur ja selle noorendav mõju võib kesta aastaid.

Ripsmete hõrenemise vastu aitavad spetsiaalsed ripsmeseerumid, mida kantakse õhtul ripsmetüvedele peaaegu nagu silmalainerit. Tulemusi maksab oodata paari kuu jooksul.

5. Silmaalused
Tursed kaovad, kui väldid toidus liigset soola ja öösel kõhuli magamist. Lümfiringlust elustab kerge nimetissõrmega (kõige õrnema survega sõrm!) patsutamine, liikudes silma sisenurgast väljapoole. Kerge konsistentsiga silmakreemi abil püsib ka õhuke nahk toonuses. Tumedaid, sinakaid või punakaid silmaaluseid on võimalik meigi abil natuke varjata. Siin ei piisa dekoratiivsest valguspliiatsist, vaid kriitilisele piirkonnale tuleks patsutada pisut tahket või kreemjat peitevärvi ja kinnitada see õrnalt vähese puudriga.

6. Prilliraamid
Prillide valikul tasuks kindlasti asjatundja nõu arvesse võtta. Väga väikesed klaasid sobivad vähestele. Pika kitsa näo omanik võiks valida jõulist värvi tugevad prilliraamid, mis optiliselt nägu poolitavad. Vältida võiks liiga väikesi ja kitsaid raame. Ümmargust nägu tasakaalustavad sirged ja mõõdukalt nurgelised raamid ning laiad sangad.

7. Nahk
Ühtlast nahatooni seostatakse uuringute kohaselt noorema eaga. Niisiis maksab hommikused ilutoimingud lõpetada sellega, et kannad näole kerget jumestus- või toonivat BB-kreemi. Kreemi ringjate liigutustega nahale kandes jääb lõpptulemus ühtlane. Jälgi, et kaelale ega kõrvade juurde ei jääks üleminekuranti.

8. Huuled
Kuivad ketendavad huuled ja allapidi pöördunud suunurgad ei kaunista kedagi. Huuleümbruse püstistele kortsudele, nagu ka kõigile muudele kortsudele, mõjub silendavalt retinooli sisaldav kreem. Loomulikku värvi huulepliiats aitab huulepulgal korralikult suul püsida.

9. Hambad
Hammaste asendi- ja toonivigade parandamine kaotab välimusest päris kindlasti kümmekond aastat. Hambavaaba tumenemiste ja hambakivi puhastus paneb naeratuse särama. Kui vanus või geneetiline pärand on hammaste tooni tuhmistanud, siis sobib keemiline valgendus, mis hambaarsti juures tehtuna on ka turvaline protseduur.
Keraamilised laminaadid või hambakroonid aitavad eaga kulunud hambarivi taas harmoonilisemaks muuta. Kui mõni hammas tõepoolest kaduma läheb, tee koos arstiga raviplaan selle asendamiseks kas silla või implantaadi näol.

10. Kael ja dekoltee
Armas unustatud kael muutub aastate jooksul punetavaks, karedaks ja kortsuliseks. Tuleks tingimata meeles pidada, et kõik näole mõeldud iluhooldusprotseduurid – puhastus, iganädalane koorimine, maskid ja niisutamine – peab kindlasti ulatuma ka lõuast allapoole, kaelale ja rinnakuni välja.
Ära ei tohi unustada ka päikesekaitset: uusi kergeid päikesekaitset sisaldavaid tooteid väikestes pudelikestes on hõlbus käekotis kaasas kanda nii välikohvikutesse kui ka randadele. Õhenev nahk peab olema hästi kaitstud.

11. Valgus näole
Rõivaste kaelaava valimine on täpne töö. Kui sul on pikk nõtke kael ja väikesed rinnad, võid valida kõrgema polokaeluse. Suurerinnalist naisterahvast kaunistab avaram, sageli V-kujuline kaelus. See loob optiliselt valgustava nahapinna rinna ja näo vahele.
Hea ja alati pädev riietumisnipp on vältida ühest küljest liiga liibuvaid ja teisalt vormituid, liiga laiu rõivaid.

12. Piht, vööjoon ja puus
Puu- ja aedviljad ning rohke veejoomine muudavad olemise kergemaks. Et järgnevad aastad saabuksid paindlikumalt, on nüüd viimane aeg kinkida endale liikumisharrastus. Jooga, pilates ja venitamine hoolitsevad kogu keha eest. Lisaks läheb tarvis head lihastoonust, et ka tulevikus omal jõul voodist välja saada.

Lühemas perspektiivis saab kõige kiiremaid ja silmatorkavamaid tulemusi figuuri parandamisel asjatundliku aluspesuga. Ära unusta, et noorpõlve rinnahoidjanumber on päris kindlasti muutunud! Küsi spetsialistilt nõu.

13. Jalad
Meie jalad on loodud liikumise ja mitte istumise tarvis. Kõige uuemate meditsiiniuuringute kohaselt on liikumatus väga tõsine terviserisk. Proovi igasse päeva rohkem samme lisada ja tee pikka istumisperioodi pause, mil tõused püsti ja kõnnid kas või oma töökohas koridori lõppu ja tagasi.

Jalad kannavad seda paremini, mida kergemat keha nad transportima peavad. Ülekaal koormab kogu organismi, ka jala- ja põlveliigeseid. Ole enda vastu hea ja kergenda oma jalgade koormat salenedes.

14. Jalalabad
Ehkki kõrged kontsad tõstavad pepu kenasti maast lahti, teevad nad liiga suure varba nukkidele. Pisut madalama kontsaga mugavamates kingades jalad hoiavad sind paremini ja nooruslikumalt liikumas.

15. Rüht
Kõige kiirema noorenduskuuri teed läbi end sirgu ajades: hoia pea püsti, vii õlad kergelt tahapoole, tõmba kõht ja pepu trimmi, aga hoia põlved vabad. Hinga sügavalt ja naerata!
 

Allikas: Kodutohtri raamat "Sinu imeline nahk".
 

Kortsudest loe lähemalt siit.
Dekoltee hooldusest saad lugeda siit.
Kuidas näonahele meeldib magada, selle saad teada siit.

 

Sarnased artiklid