7 säravate silmade saladust. Saada paistes ja tumedad silmaalused minema!

kodus.ee
Shutterstock

Nipid, mis  muudavad silmahoolduse lihtsaks ja tagavad ka kiire tulemuse.

1. Sa vajad rohkem kui üht silmakreemi.

See võib kõlada küll väikese liialdusena, kuid pane siiski tähele. Silmad puutuvad kokku kolme suure probleemiga: paistetus, tumedad ringid ja kortsud. Kahjuks ei ole nende kõrvaldamiseks ühte universaalset toodet. Vaheta kreeme, et tegeleda erinevate probleemidega: üks hommikuks, teine õhtuks..

Ärkasid paistes silmadega?

Vali kofeiini sisaldav toode. Selle koostisega kreem alandab paistetust ja vähendab tumedaid ringe, kiirendades verevarustust.

Sul on tumedad silmaalused?

Sinised silmaalused. Põhjuseks on paisunud veresooned naha pealispinna lähedal – kasuta kofeiiniga silmakreemi. Kofeiin alandab veresoonte turset.

Pruunid ringid. Probleem on hüperpigementatsioonis. Keha reageerib põletikule, allergiale ja hõõrumisele ning saadab ekstrakoguse melaniini neid vigastusi parandama. Olukorra lahendajad: C-vitamiin ja niatsiinamiid.

“Kanavarbad” hiilivad ligi?

Silmaümbruse õhuke nahk vananeb 36% kiiremini kui ülejäänud nägu. Seega vajavad su silmaalused vananemisvastast kreemi palju enam kui näonahk.

 

2. Ära koonerda.

Kasuta kreemi absoluutselt iga päev ja silmaümbruse nahk reageerib juba paari nädala möödudes.


3. Õige järjekord.

Tarvita silmakreemi alati puhastatud nahal – ära määri seda teiste kreemide peale, mis võivad silmatoote mõju blokeerida. Ainuke erand? Õrna koostisega seerumid.

 

4. Hernetera-reegel.

Kui kasutad kreemi liiga vähe, ei näe sa tulemusi. Kui aga liiga palju, siis koormad silmaalust ala ning võib tekkida ärritus ja paistetus. Herneterasuurune kogus mõlemale silmale on ideaalne.

Kasutades sõrmusesõrme (selle puudutus on kõige õrnem), hajuta kreemi põsesarnast ülespoole ja lõpeta enne kulmu välisserva.

Jätka kreemi hajutamist kulmu all (kõige kõrgem koht). Kui su ainsaks probleemiks on tumedad silmaalused, siis pole vaja kulmude alla kreemi kanda.


5. Väldi laugusid.

See kõige õrnema nahaga piirkond ärritub väga kergesti. Kui oled kunagi ärganud punaste paistes silmadega, oli ilmselt süüdlaseks laugudele määritud kreem.


6. Üks sagedasemaid silmakreemi kohta käivaid kaebusi: “Mu silmameik läheb laiali!”

Põhjus on selles, et silmakreemides kasutatakse tihti samu niisutavaid koostisosi (vaseliin, kastoorõli), mida meigieemaldusvahenditeski. Kreemijäänused võivad meiki sulatama hakata. Kasuta hommikul õlivaba koostisega kreemi või veel parem – geeli. Enamik paistetusevastaseid tooteid peaks sobima.
Kasuta silmameigi kindlustamiseks lauvärvi aluskreemi.

 

7. Päike-päike

Nr 1 enneaegsete silmakortsude tekke põhjus on päikesekahjustus. Kasuta vahetult enne välja kätte minekut (lõunapausil, rannas) päikesekaitsega silmakreemi. Ära unusta tumedate klaasidega päikeseprille, mis aitavad vältida mehaaniliste (kissitamisest tulenevate) joonekeste tekkimist.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid