10 tüüpviga viilkatuse ehitamisel

kodus.ee
atusekonstruktsioonides kasutatav puit peab olema alla 20% niiskusesisaldusega. | Shutterstock

Vead katuse ehitamisel maksavad end kiiresti ja kurjalt kätte. 

1. Vana katuse uuendamisel jäetakse pehkinud ja kandevõime kaotanud sarikad välja vahetamata. See pole kindlasti kokkuhoiu koht, sest mingil hetkel annab pehkinud koht järgi.

2. Tuulutus jääb tegemata. Tagajärjeks on pidevalt niiske katusekonstruktsioon, mis on hea kasvupinnas hallitusele. Märg soojustus ei täida oma ülesannet.

3. Tuuletõke ja aluskate all in 1. Juba vanasõna ütleb, et see, mis kõlbab kõigeks, ei kõlba tegelikult mitte millekski. Nii hull selle aluskattekilega küll pole, aga head tulemust on väga raske saavutada. Kui unustatakse mõni augukene või rebenenud koht paikamata, on tulemuseks maha jahutatud piirkond/lekkekoht.

4. Korstna ümbrused ja muud läbiviigud lekivad. Ülespöörded jäetakse liiga lühikesed. Tüüpiline on korstna tagune, kus on tihti aluskattekile kortsus nii, et võimaliku vee tekkides see sinna kotti vajub ja ära voolata ei saa.

5. Vana katus jäetakse katte vahetusel rihtimata. On olukordi, kus rihtimine rikub hoone välisilme ja toob kaasa rohkem kahju kui kasu, kuid 99% juhtudel on rihtimine võimalik ilma hoone üldilmet rikkumata. Vähemalt sellises ulatuses, et ebatasasused silma ei hakka.

6. Aluskattekile parandatakse valede teipidega. Aluskattekile teipimiseks sobib vaid selleks otstarbeks mõeldud teip. Kui ei tea, milline, siis küsi kile tootjalt või müüjalt. Põhiline, et teip täidaks oma ülesannet nii kuumas kui ka külmas. Nn Mäkaiveriteip näiteks külma ei kannata.

7. Kasutatakse märga puitu. Katusekonstruktsioonides kasutatav puit peab olema alla 20% niiskusesisaldusega (kuiv puit ei mädane). Kuna märg puit on odav, siis paigaldataksegi sageli seda.

8. Puudulik soojustus. Kehvasti paigaldatud soojustus toob endaga kaasa suuremad küttearved ja jääpurikad.

9. Katuse tuulutus katkestatakse korstnate ja katuseakendega. Tuulutust kinni panna ei tohi.

10. Tööohutus on puudulik.

Sarnased artiklid