Hoolimata sellest, et nii Eesti mees kui ka naine väärtustavad armastust, paarisuhet ja lapsi, on meil lahutuste arv suur ja lapsi sünnib palju vähem, kui ideaalis soovitakse.
Teiste paaride avalik käitumine võib pahatihti petlik olla – sellest ei tasu teha kiireid järeldusi ega hakata teiste suhet enda omaga liigselt võrdlema.
On täiesti inimlik võrrelda end teiste paaridega või neid isegi etaloniks seada, kinnitavad psühhol
Hea paarisuhe nõuab teadlikku panustamist, sest ainult nii saab koonduda kõige selle vastu, mida maailm meie eluteele pillutab, leiab paari- ja perenõustaja, PREP-suhtekoolitaja ning Imago suhteterapeut Kaia Kapsta-Forrester.
Koroonapandeemia ei räsi ai
Mida kauem paar koos elab, seda sarnasemaks nende harjumused muutuvad.
Kas paarisuhe teeb paksuks?
Kaaslase tüsenemine teist ei mõjuta.
Müüt.
Tüsenemine võib alata juba juba enne kooselu, kui veedetakse koos aega ja käiakse söömas.
Kooselu algul näib, et armastusest piisab kogu eluks, aga nõnda ei pruugi see jääda. Kaaslaste vahele võib sugeneda mõistmatuse kuristik ja abi hakatakse otsima hoopis uuest kiindumusest. Paarist saab kolmnurk - kuidas edasi?
Kui vanemate läbisaamine pole eeskujulike killast või suhe laguneb sootuks, võib sellel kõigel olla sügavam mõju nende lapse suhtumisele armastusse, paarisuhtesse ja vastastikusse pühendumisse.
Mis on õnn? Teadlased on asunud seda uurima. Miks? Sest see huvitab paljusid ja sellest sõltub meie heaolu, aga ka tervis ja edukus.
Mis kõige tähtsam – sellest sõltub meie laste tulevik!