Aiapidajatelt kuuleb sagedasti küsimust: “Meil on selline viludapoolne suurte puude alune, kus kohe mitte midagi kasvada ei taha. Mida sinna võiksin istutada?”.
Multšist võib olla suurt abi, ent samas tüli – see sõltub sellest, kas aed on muutumises või lõplikult valmis, kus taimi teise kasvukohta ei istutata.
Kas, missugust multši ja millistes istutusalades eelkõige kasutada?
Vastab Katrin Maask, maastikuarhit
Šokolaaditeemaga sobivaid tumedalehiseid iludusi leidub nii õue- kui toataimede hulgas. Tumepunaste lehtedega taim aias sobib nii tausta- kui ka aktsenttaimeks paljudele roheliste lehtedega lehtpõõsastele ja püsililledele, olles toredas kontrastis hallide
Taimestatud ja kividega ning sillutisega kujundatud aed annab aiale oma olemuse. Piirdekivid jaotavad kenasti sillutisalad ning juhivad ka sulamisvee liikumist.
Sillutisalade servad tuleb kindlustada, et need ei laguneks.
Aednike üheks meelistegevuseks on kindlasti pidev katsetamine. Aprillis ja mais on paras aeg kasvatada katmikalal ette neid suvelilli, kelle õitsemist soovitakse näha veidi varem või kes muidu meie lühikese suve tõttu õitsema ei pruugigi hakata.
Püsiva lillepeenra rajamisel tuleb arvestada taimede elueaga.
Vastavalt elueale meie kliimas jaotatakse taimed suvikuteks ehk üheaastasteks (lillherned, saialilled, petuuniad jt), kaheaastasteks (sõrmkübaralill, üheksavägine jt) ja püsikuteks (hostad, b