Vahvad Tegevused, Mida Sõpradega Koos Kodus Teha

Sisuturundus

Kui väljas paugub pakane, või kallab vihma nagu oavarrest, võib tubased tegevused teha huvitavamaks just sõpradega koos veetmisega.

Sügise saabudes ootab ees pimedam aeg, kus väljas enam ei saa kaua istuda ning toas on tunduvalt mugavam ja soojem meelelahutusega tegeleda. Igavuse peletamiseks saab kokku kutsuda kõige lähedasemad, valmistada söögiks kõike head ja paremat ning õhtu ja ka päeva sisustamiseks ette võtta midagi vahvat.

Lauamängud või kasiino laadsed online mängud võivad tunduda igavad, kuid kui särtsu juurde lisada, saavad ka nendest seltskondlikult lahedad ettevõtmised.

Kuidas sisustada oma aega sõpradega ning mida vahvat saab koos leiutada? 2006.aastal väljastas Ameerika Ühendriikidest pärit Steven J Luck ehk Steve Luck raamatu 100 erinevast tubastest tegevustest ja mängudest. Austatud psühholoogia professor ning California Ülikoolis resideeruv psühholoog kogus ühte raamatusse kokku üle saja mängu, mida on võimalik koos ette võtta pere ja lastega.

15 aastat hiljem on enamus raamatuid maailmas läbi müüdud ning inglisekeelset versiooni on võimalik leida vaid kasutatud peast või äärmisel juhul mõnest vähem tuntud veebi e-poest. Õnneks on sama raamat tõlgitud eesti keelde ning Eestis täitsa saadaval. Inspireerituna Steve Lucki teosest jagame teile suurepäraseid ideid tubasteks tegudeks, mida on võimalik sõpradega koos ette võtta.

Temaatilised õhtusöögid

Inimene peab sööma, ideaalselt 5 korda päevas. Kui kolm neist on põhisöögikorrad siis 2 neist pigem näksimisega seotuna. Temaatilised õhtusöögid pakuvad lahendust kahele probleemile- tühjale kõhule ja igavusele.

Kas sellest õhtusest söögikorrast saab korraldada mängu? Aga muidugi. Paluge oma sõpradel poest või kodust kaasa võtta miskit isuäratavat ja midagi sellist, mis oleks unikaalne ning harva külaline toidulaual. Jagage osalejad kaheks grupiks. Ühed on toiduvalmistajad ja teised degusteerijad.

 

Loosi korras valige välja toiduained, mida õhtusöögil kasutada ning võimalikult lühikese aja jooksul valmistage kolm erinevat rooga. Toidud võivad olla nii kuumad kui ka külmad. Degusteerijad peavad saama sallid silme ette ning proovima üks haaval toite, hiljem vastates küsimusele, mida see sisaldab?

Naljaviluks võib toite ka maitsestada ebaharilike toiduainetega/maitseainetega, tehes katsumuse raskemaks. Õigete vastuste puhul teenivad mängijad punkte. Konsulteerida toiduvalmistajatega ei tohi ning degusteerimine tuleb läbi viia pimesi. Võitja saab kingituseks võimaluse valida iseendale auhind.

Sarjad ja filmid - muusikaülesanne

Antud mäng nõuab natuke rohkem ettevalmistusi kui esimese punkti oma. Kes ei mäletaks 90ndate seriaale ning nende temaatilisi muusikaklippe. Otsige sõpradega välja enim ning vähemtuntud saadete tunnusmeloodiad ning salvestage need enda playlisti. Klipid peaksid olema maksimaalselt 3 kuni 10 sekundit pikad, et mängijad saaksid aimu millega tegemist.

Enim armastatud seriaalid on televaatajatele jäänud hinge ka siis kui neid ei ole ammu teleekraanil näha olnud, kuid kuuldes neid algusnoote, plahvatab ajus justkui äratundmisrõõm. Mängu Põhimõte on lihtne. Koostage kellegagi grupist playlist enim populaarsetest tunnusmeloodiatest ning lisage hulka ka võõramaid muusika klippe.

Andke igale mängijale paber ning pliiats ning viktoriin võib alata. Mängige klippi kuni 10 sekundit ning paluge mängjatel paberile kirjutada õige vastus. Kui kõik on vastanud, korjake sedelid kokku. Iga õige vastuse eest on võimalik saada 2 punkti. Enim õigeid vastuseid saanud mängija on võitnud. Mäng võib mängida ka paaris ning gruppides, kui rahvast on palju. Kui playlisti ei ole võimalik enne mängu algust ise koostada võib kasutada Youtube juba olemas olevaid videosid siit.

Shot roulette- virgin edition

Et mitte propageerida alkoholi tarbimist ei täiskasvanute kui ka nooremate seas, sobib siin viimaseks näiteks tuua virgin (ilma alkoholita versioon) edition roulette, kus pitsid on täidetud ebaharilike kuid joodavate ja ohutute vedelikega, mis osad maitsevad hästi ja osad väga kehvasti.

Mängimise alustamiseks valmistage papist alus, mis tuleks jagada sektoriteks. Tähistage iga sektor numbriga ning sama palju asetage ka pitse lauale. Lisage papit rattale jalg ning nool ning täitke pitsid ebaharilike jookidega.

Nendeks vedelikeks sobivad näiteks kurgi marineerimisvedelik, toiduõli, peedimahl, riisitõmmis/vedelik, köharohi (looduslik), vedel ketsup või sinep, siirup jt. Taolist mängu tutvustas oma publikule Jimmy Fallon oma jutusaates, aga seal on asja tehtud veelgi glamuursemalt. Selles mängus ei ole võitjaid ega kaotajaid, sest igaüks saab millegi ebahariliku osaliseks.

Sarnased artiklid