Kui korteris eksponeeritakse asju, mis viitavad seotusele teiste inimestega - näiteks kitarr või mõni muu muusikariist, jalgpallimeened vms. - tähendab see, et korteriomanik naudib seltskonda ja käib meelsasti teiste inimestega läbi. Kel aga riiulites ilutsevad lapsepõlvemeened ja - mänguasjad, see igatsevat salamisi taga lapsepõlve koos oma süütute ja muretute päevadega. Kui nähtaval kohal ilutsevad trofeed, medalid ja muu, võib samuti olla tegemist inimese varjatud ebakindlusega - ta püüab sisenejatele (ja ka endale) pidevalt tõestada, et on parim. Kui aga inimene eksponeerib oma kodus kalleid asju ning igal võimalikul ja võimatul juhul seda rõhutab, võib siingi tegelikult mängus olla sisemine ebakindlus, isegi alaväärsuskompleks: ta tunneb, et vaid kallid asjad muudavad ta teistega võrdväärseks, nauditavaks kaaslaseks.
Üldjuhul arvatakse, et minimalistlikku, karget ja selgepiirilist sisustusstiili viljelejad on enamasti sirgjoonelised ja sõltumatud. Nende elus pole kohta üleliigsetel nipsasjakestel, nad teavad, mida tahavad ning kuidas seda saavutada. Mõnusa ja mugava sisustusstiili eelistajad on nende vastand - sellisest kodust võib leida patju ja pleede, suuri ja mugavaid sohvasid või tugitoole, karvaseid sooje vaipasid. Just aksessuaarid muudavad nende kodu hubaseks (ja nad teavad imehästi, mis on ülimalt hygge), oma osa siin on ka soojadel värvidel ning meeleolukal valguslahendusel. Mugavusearmastaja hindab kodu üle kõige ja teab, kuidas muuta see maailma mõnusaimaks paigakeseks, kuid suur oht on mugavasse sohvasse (loe: mugavustsooni) kinni jääda. Kes aga klassikalist stiili ja ajatut elegantsi eelistab, sellele inimesele võid kindel olla - ta on lojaalne kaaslane, kes ei murdu ega pöördu ka (trendi)tormituultes, teisalt pole ta aga üleliia aldis uutele ideedele ust avama. Kui aga kodu on värvikirev, mänguline vormide ja mustrite maailm, on omaniku näol tegemist spontaanse, loomingulise ja sütitava kaaslasega, kellega koos möödub aeg kui pidev paraad - kahjuks ainult võib ta kiirelt asjadest (ja ka inimestest) tüdida.
Nõustamiskeskuse Tark Süda suhtenõustaja Imbi Viiroki sõnul Viiroki sõnul ei tasuks aga inimese ja kodu vahele siiski võrdusmärki tõmmata. «Inimesed pööravad tähelepanu sellele, mis on neile oluline. Meie aju filtreerib pidevalt tohutut infokogust, mis meid ümbritseb, lastes meil märgata seda, mille oleme mõelnud enda jaoks oluliseks ning jättes vaateväljast välja meie jaoks väiksema tähendusega info,» selgitab paarinõustaja Imbi Viirok.
Vaata ka, missugune kodu sinu tähemärgile sobib!