Unelmate lillepeenar tänapäevasesse aeda

Kodu & Aed
Valgeõieline pojeng. | Shutterstock

Õhuliselt heljuvad kõrrelised muudavad lillepeenra üldmulje kergeks. Ühenda neid koos püsikutega vabalt kasvavaks tervikuks või loo hoopis mulje salapärasest tihnikust.

Plaatinaläige, vasesära, kullakuma – päikesehelgis metallitoonides ilukõrreliste välklevad lehed ja õisikud loovad moodsas püsililleaias stiilse ja piduliku meeleolu. Tuuleõhu käes õrnalt kiikuvad ja paeluvalt kahisevad taimed on iseenesest efektsed, kuid eriti hästi tulevad nad esile teiste taimede seas.

Rahulik püsikuterühm pakub silmarõõmu, taimede värvid sobivad kokku täiuslikult. Ilukõrreliste ja metallitoonides helmikpööriste, ohakate või ogaputkede koosmõju on vaoshoitud ja stiilne. Lihtsad ja kaunid kõrred moodustavad ka suurepärase tausta, mille ees erksamad värvid ja uhkemad vormid hästi esile tõusevad. Tumedalehelised taimed mõjuvad lausa dramaatiliselt, kui nende kaaslaseks valida hõrke hõbedasi ilukõrrelisi. Sinihallide heintaimede taustal paistavad mahlakalt rohelised liigid samuti kaunid.
Püsikupeenar püüab pilku aasta läbi, kuid selle võlu ei piirdu ainuüksi õitsemisega. Sügispäikeses kiirgab hallast hõbedaselt särav peenar nagu tuhat teemanti.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid