Tervema elu nimel

Maie Jaomaa
Safran OÜ koolitusjuht
Sisuturundus
Maakodu seinad: savivärv ja pintsel-rullkrohv, mis on kaetud kaseiinlasuuriga. Puitdetailid: puiduvärv, põrandaõli ja karnaubavaha. | Tootja/Safran

Paneel-, pakett- ja eurokodude hiilgeajad on jäänud eelmisesse kümnendisse, kui mitte sajandisse. Üha elavam diskussioon meie planeedi tuleviku osas on teadlikumad inimesed pannud otsima sünteetilistele viimistlusmaterjalidele looduslikumaid alternatiive. Seda nii linna-, kui ka maakodudes. 

Kui meie lühike suvi välja arvata, siis veedab suur hulk inimesi enamuse ajast tubastes tingimustes – kodus, töökohas, suvilas... Tervislikuma elu nimel on mõistlik viimistleda  ruumid looduslike materjalidega.
Erilist tähelepanu võiks pöörata just nendele viimistlusmaterjalidele, mis otseselt ruumi õhuga kokku puutuvad. Väidetavalt eritavad "tavavärvid" veel kolm aastat peale paigaldamist ruumi silmale nähtamatuid kahjulikke VOC ühendeid, mille olemasolust meil üldiselt aimugi pole.

Samuti tasub mõelda läbi, mida teeb iga järgmine värvikiht olemasolevale aluspinnale. Mõnel juhul on mõistlikum kogu aja jooksul tekkinud "kultuurikiht" nullini eemalda ja otsast alustada – selle nimel, et seinad saaksid taas hingata ja näidata oma tõelist olemust. Aga sama palju kui on erinevaid ehitisi, on ka erinevaid olukordi, millele tuleks läheneda personaalselt, hoole ja armastusega. Parim viis hoolitseda oma eluruumide ja iseenda tervise eest, on kasutada naturaalseid ja puhtaid materjale, mis ei sulge aluspinda ega kahjusta üldist elukeskkonda. 

Kui saabuvad ilusad valged suvepäevad, siis tekib paljudel inimestel soov värskendada enda ümber olevat miljööd. Plaanides korrastada ja värskendada oma maakodu, oleks alustuseks hea viia end kurssi sellega, milliseid ehitusmaterjale seal juba kasutatud on ja millega need on viimistletud. Mõnel juhul, kui näiteks kinnisvara on vahetanud omanikku, võib varasemalt kasutatud materjalide tundma õppimine võtta palju aega ja ressurssi ning uute kihtide pealekandmine toimub suuresti katse ja eksituse meetodil. 

Kui endal teadmisi napib ja Doktor Google ei kõla kuigi usutavalt, tuleks pöörduda spetsialisti või naturaalseid viimistlusvahendeid pakkuva ettevõtte poole. Enamasti oskab  spetsialist esitada õigeid küsimusi ja lahendus on oodatust loogilisem või lihtsam. 

Safran OÜ tootevalikus  on lai valik naturaalseid viimistlusmaterjale, mis  kõik on 100% looduslikud. Aitame valida õige toote ja tooni vastavalt soovitud visuaalile, aluspinnale ja  ruumi otstarbele. Õigesti paigaldatud kvaliteetne looduslik viimistlusmaterjal peab kaua vastu ja kohaneb ise talle antud elukeskkonnaga.

Safrani müügikonsultantide abiga saab kiiresti selgeks, kas kasutada tuleks krohvi, pahtlit või värvi. Kas savi või lupja? Kas õli või vaha? Kui tööde ise teostamine ei ole jõukohane, saame jagada kohalike meistrite kontakte.
Samuti tasub silma peal hoida meie FB ja Instagrammi lehel, et olla kursis toimuvate tootegrupipõhiste töötubadega. 

Sarnased artiklid