Terved juuksed saad vaid õige hooldamisega

Sisuturundus
Ole suveks valmis! | Lineashop.ee

Teadlik hooldus võib juuste olukorda üllatavalt parandada. Kaunid juuksed pole väheste privileeg, oluline on aga nende olukorrale tähelepanu pöörata ja õigesti hooldada.

Anna juustele pärast pikka talve jõudu!

Kevadine ilm pole küll juustele räsiv, kuid talvekülm on kindlasti teinud oma töö—väike turgutus juustele kulub marjaks ära. Külmakraadid põhjustavad kuivust, juustele mõjuvad räsivalt ka soojapuhurid ning föönitamine. Turgutavalt mõjub juukseotste lõikus, probleemsemad juuksed tahavad ka maski. Eriti hästi aitavad väsinud juukseid taastada ja niisutada Linea Natura MINERAALSOOLADEGA SOOJAÕLI ampullid, mis panevad juuksed läikima, muudavad need pehmeks ja annavad neile elujõudu.
 

Vali hea juuksemask!
 

Sama mask kõigile ei sobi-- maski koostis peab sõltuma juuste omadustest. Juuste murekohad oskab õigesti välja tuua juuksur. Täiesti terved juuksed maski ei vajagi.

Ilusalongi Nokturn juuksur Leonika Kingu toob välja, et spetsiaalsed juuksemaskid on parem valik kui kodus tehtud segud. Kuigi ka köögis leiduvast— näiteks leivast või munast—saab toitva maski, on poest saadavad juuksemaskid siiski efektiivsemad. Samuti on neid palju lihtsam maha pesta. Nõrgad juuksed tahavad maski tihemini kui tervemad kiharad.

Linea Natura tootevalikust leiab sobiva juuksemaski igale juuksetüübile. Alati tasub meeles pidada ka seda, et šampoon ja mask ei pea olema samast sarjast. Kuldreegel on, et šampoon tuleks valida peanaha järgi ja mask ning palsam juuste üldise olukorra põhjal.


Ole suveks valmis!
 

Kevadine vitamiinipuudus juustele üldiselt mõju ei avalda, alahinnata ei tohi aga UV kiirguse kahjustavat mõju. Mida lähemale jõuab suvi, seda enam peame oma juukseid päikese eest kaitsma. Müts kaitseb juukseid hästi, kuid tegelikult soovime ju ka peakatteta ringi käia. Selle jaoks on olemas UV kaitset pakkuvad spreid— pihusta hommikul juustesse ja su juuksed on terve päev kaitstud.

Peale meres või kloorivees ujumist tuleb juuksed alati ära pesta. Nii kloor kui ka sool merevees kuivatavad juukseid. Loputamiseks on hea kasutada õrna šampooni, mürgise kloori neutraliseerimiseks tasub juukseid loputada ka palsamiga.

Spetsiaalselt päikese kaitseks mõeldud SunSea juuksehooldustooted pakuvad vajalikku niisutust ja kaitset juustele. Tooted sobivad kasutamiseks nii igapäevaselt Eesti suveperioodil, kui soojamaa reisidel.
 

Juuste pesemine
 

Kui päike ning merevesi juba niigi juukseid räsivad, võib tekkida küsimus— kas suvel peaks juukseid vähem pesema? Tegelikult vajab peanahk siiski bakteritest puhastamist. Õigeid tooteid kasutades ei tarvitse pesukordi vähendada. Lausa igapäevane juuksepesu pole aga kunagi hea—kui juuksed liialt kiiresti mustaks lähevad, tuleks vaadata, kas kasutatavad hooldustooted on juuksetüübile sobivad.

Liiga toitvad šampoonid ja palsamid muudavad juuksed raskeks ja kergesti rasuseks muutuvaks. Väga rasusele peanahale võib kasutada Linea Natura siidiproteiini sarja šampooni või spetsiaalselt rasustele juustele mõeldud seedri šampooni.


Õiged tooted on võtmetähtsusega

Juuksed soovivad oma iseloomule sobivaid hooldustooteid. Leonika Kingu nendib, et šampoonid „igale juuksetüübile“ on tegelikult šampoonid, mis ei sobi kellelegi. Liialt kuivadele juustele on hea lisada ka juukseõli - nii tekib vähem pusasid, juuksed on lihtsamini kammitavad ning ei lähe ka elektrit täis. Rasuste juustega võib aga just õige šampooni kasutamine olukorda parandada. Kasutada tuleks õrna šampooni, vältima peaks üleliigset peanaha kraapimist.


Kammi juukseid õigesti
 

Hari peab juustest hästi läbi käima, mitte neisse kinni takerduma. Habraste juuste puhul kasuta kvaliteetset naturaalharjastega juukseharja. Juuste liigse väljalangemise puhul võib aga mõnevõrra aidata nende tihedam harjamine.
Päevas korduvalt juukseid harjates kiirendame vereringet peanahas, veri aga toob toitained juuksejuurte juurde. See nipp kardinaalset muutust siiski ei paku—püsiva probleemi taga võib olla mitmeid põhjuseid, murest tasub rääkida juuksurile.


Kas märgasid juukseid võib kammida?

Internetis surfates leiab sellele enamlevinud küsimusele erinevaid vastuseid. Tegelikkuses sõltub kõik olukorrast -  kui kamm niisketest juustest läbi käib, võib neid ka harjata. Juukseid ei tohi aga kammiga tirida, see lõhub neid juba juure tasandil. Juuste kammitavust parandab hästi juuksepalsam.

Allikad: Vestlus Ilusalong Nokturtni juuksur Leonika Kinguga. Juuksuritöö alusõppe õpikeskkond.
 

* "Linea Natura juuksehooldustooted" lehel on käimas suur loosimine koostöös "Linea MammaBaby loodustoodetega". E-poes saab kasutada sooduskoodi "SUVEJUUS", mis annab -15% soodustust kõikidele Linea Natura juuksehooldustoodetele kuni 2018. a juulikuu lõpuni. 

Sarnased artiklid