Ruumisäästja lükanduks avab ja sulgeb vaateid

Teija Aaltonen
Lükandustele saab mitmesuguseid lisaomadusi. Niiskuskindel värv sobib pesuruumide lükandustele. | Tootja

Kasutamata potentsiaalsed ruutmeetrid kodus tänapäeva kalli energia- ja kinnisvarahinna tõttu kasuks ei tule. Lükanduks on ruumi parema ärakasutamise suhtes eriti sobilik lahendus. Avarates ruumides saab lükandustega soovimatuid vaateid sulgeda ja soovitud vaateid avada vajaduse kohaselt.

Uue hoone projekteerimisel on õige aeg mõelda sellele, kuidas ruumid ustega eraldada või kas üleüldse uksi vaja on. Üha rohkem on hakatud uusehitistes kasutama lükanduksi, sest tavalised hingedel uksed tekitavad nii kasutamata põranda- kui ka seinapinda.

Lükanduste paigaldamisel on mitmeid erinevaid valikuid. Uusehitiste puhul tasub panustada seina sees liikuvatele lükandustele. Kui renoveeritavas kohas ei saa või ei soovita olemasolevat vaheseina seinasisese lükandukse tarbeks lammutada ja uut vaheseina ehitada, on võimalus lükandukse relss kinnitada seinale või lakke, mispuhul on vaja põrandasse paigaldada ka juhtsiin. Kui on paigaldatud põrandasse sõidusiin, siis ukse raskus toetub alumises juhtsiinis liikuvatele ratastele ja ukse kohal on juhtsiin.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid