Millist valuvaigistit valida, kui turi ja selg on pinges?

Kodutohter
Lihaspingevalu korral võiks peale panna paikset ravimit. | Shutterstock

Lihaspingevalu kaelas, õlavöötmes ja seljas on paljudele halb tuttav. Millist valutabletti siis võtta?

Käsimüügis olevad valutabletid jäävad sel puhul nõrgaks, eriti kui oleme lihase ära tõmmanud ja valu on väga suur. Siin aitavad valuvaigistid, mida kirjutab välja arst.
Pinges lihastele tuleb lõdvestuseks teha spetsiaalseid harjutusi – ilma selleta valust jagu ei saa.
Pingepeavalu korral võetakse enamasti ibuprofeeni, aga kui valu on ikka väga tugev, on vaja minna arstile, et saada retseptiga tugevamat valuvaigistit, kui on käsimüügis.
Soovitatakse võtta ka 400 milligrammist ibuprofeeni, aga siis peab seda tegema pikka aega. Kui aitab, võib võtta, aga kui valu järele ei jää, peab abi otsima ikkagi arstilt.

Lihaspingevalu korral võiks peale panna paikset ravimit. Kui näiteks tõmbame selja ära, tahab lihas saada sooja, et lõdvestuda – selleks sobib soojendav geel või salv. Kuna inimesed on erinevad, peab sageli proovima, mis mõjub paremini, kas soe või külm. On olemas ka geele-salve, mis ei tee külmaks ega soojaks, vaid lihtsalt võtavad valu ära.

Mida peavad tegema pidevalt seljavaludega hädas olevad inimesed?
Ka seljavalude korral võib võtta käsimüügi valuvaigisteid, aga retseptiravimite hulgas on hoopis paremaid, mis aitavad kiiremini.
Muidugi on tarvis seljavalu põhjusi uurida. Kui nende jälile saab ja need on välja ravitud, pole enam valutablette tarvis.

Sarnased artiklid