Millised sibullilled sobivad püsilillepeenrasse?

Kaja Kurg
Tulpidest passivad püsilillepeenrale eriti hästi looduslike tulpide sordirühmad. | Shutterstock

Aeg on mulda panna kevadel õitsevate sibullillede sibulad. Millised sobivad või ei sobi püsilillepeenrale?

1. Et peenral oleks värve juba varakevadel, pane sinna väikseid sibullilli. Näiteks lumekupp võib oma kollaseid õisi näidata juba märtsi lõpus.

2. Eriti hästi sobivad püsikute vahele siniste, valgete või heleroosade õitega kirgaslilled, mis õitsevad aprillis. Nad õitsevad üsna kaua, tagasihoidlik lehestik kuivab kiiresti ega hakka tärganud püsilillede vahel häirima. Kuna kirgaslille sibulad kaevuvad sügavale, ei jää need kobestamisel ette.

3. Peaaegu sama hästi sobivad püsikute vahele ka krookused ja lumikellukesed.

4. Märtsikelluke püsikupeenrale nii hästi ei sobi, sest ta on üsna kogukas taim suure sibula ja juurestikuga. Kiiresti paljunedes muutub ta üsna tülikaks.

5. Ka kobarhüatsindid kipuvad kiiresti levima. Lopsakas lehestik lamandub närbudes ja mullapinna lähedal olevad sibulad jäävad peenart rohides-kobestades ette.

6. Koerahambad ja sillad pane turbapeenrasse rodode ja sõnajalgade vahele.

7. Kevadised madalad sibullilled sobivad hästi priimulate vahele, mille lopsakas lehestik aitab närbuvad sibullilled hiljem ära varjata.

8. Tulpidest passivad püsilillepeenrale eriti hästi looduslike tulpide sordirühmad. Kaufmanni tulbid õitsevad juba aprillis, mõni sort on vaid 20−30 cm kõrgune. Madalad ja varased õitsejad on ka Greigi ja Fosteri tulpide sordid. Kui nende lehed pärast õitsemist kolletuma hakkavad, piisab varjamiseks ka püsilillede vähem lopsakast lehestikust.

9. Nartsissid pane astilbede vahele: viimased varjavad hiljem suurepäraselt nartsisside kolletuva lehemassi.

Sarnased artiklid