Maakütte hind ja paigaldus

TM Kodu&Ehitus
Enne maakütte paigaldust tuleb teostada mõõdistustööd, et määrata pinnase soojusjuhtivus ja niiskusesisaldus. | Shutterstock

Kui soojuspumpade paigaldamine on üldjuhul lihtne ja asjatundjate poolt kiiresti tehtav, siis maakütte paigaldus nõuab suuremaid ehituslikke ettevalmistusi ja ka teostajate oskusi. Seepärast tavaliselt paigaldab maakütte sama ettevõte, kellelt soojuspump on soetatud.

Maasoojuspump võimaldab küttekulusid vähendada kuni 80%. Maakütte soojuspumba tööpõhimõte on lihtne – võtab pinnasesse paigaldatud torustiku kaudu sinna salvestunud soojusenergiat ja kannab selle üle kodu kütteallikatesse, soojendades seejuures ka tarbevett.

Kodu jahutamine maasoojuspumbaga on võrreldes tavalise õhukonditsioneeriga püsikuludelt palju odavam. Kuumade ilmade tulekuga saab protsessi lihtsasti ümber pöörata ja siis kogub masin elamisest soojust ja juhib selle pinnasesse. Eriti kasulik on see jahutamine juhul, kui pinnasekollektor on väikese krundi tõttu paigaldatud lühikeselt, siis soojendab/kütab maasoojuspump suvel maapinna kiiremini üles. Vastu saab aga jaheduse, mis tuleb olemasoleva jahutus- või ventilatsioonisüsteemi kaudu.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid