Luuviljalistes palju kasulikku tervisele. Ploomid-kirsid vitamiinipommina
Mai Maser
Ploomid tugevdavad verd ja sobivad rauavaegusaneemia ennetamiseks, sest sisaldavad hästi imenduvaid rauaühendeid koos C-vitamiiniga. | Shutterstock

Ploomid aitavad  rauavaeguse korral: kuivatatud viljades on rauda rohkem kui värsketes. Kirsse korja siis, kui need on juba täiesti valmis, sest erinevalt murelitest ei küpse need ise edasi.

Luuviljaliste seemneid kaitseb selline  aine nagu amügdaliin, mis laguneb seedekulglas, kusjuures vabaneb ka väga mürgine vesiniktsüaniidhape, mida kutsutakse sinihappeks. Kui organismi satub amügdaliini suures koguses, põhjustab see mürgitust.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid